• Ekologická VV soutěž

Součástí programu EKOFILMU 2022 v Jablonném v Podještědí bylo i vyhodocení VV ekosoutěže "Život v půdě - domov mnoha organizmů"

Ocenění nejlepší VV práce získaly: Tereza Chaloupková 6.C

Stela Landová 5.C

• Průmyslovka tvořivá

Vykovat si svou vlastní podkovičku, zhotovit hlavolam, ozdobičku na stromeček nebo se naučit správně zapojit zásuvku, tak to všechno si mohli naši žáci vyzkoušet na liberecké průmyslové škole strojní a elektrotechnické. Projektový den, kterého se zúčastnili, byl zaměřen především na praktickou ukázku toho, jak se pracuje přímo v dílnách. Studium na odborné škole není jen o tradičních učebnách, ale právě o dílnách, kde se projeví studentova zručnost.

• 7. C začala hledat své Místo na slunci

Začít si uvědomovat své pocity a emoce, které jsou naší součástí, umět je pojmenovat, zjistit, že k nám neoddělitelně patří a co s námi dělají, to vše si na vlastní kůži vyzkoušeli žáci 7. C. Programem s názvem „Já a já“, který pořádá volnočasová organizace Motyčkovic klika, zahájili cyklus „Moje místo na slunci“. Velkým zážitkem bylo závěrečné setkání se zhmotněnými emocemi. Loutky, které emoci dokonale vystihly nejen svým tvarem, ale i barvou, si děti okamžitě zamilovaly. Snad každý si chtěl emoci pochovat a nechat na sebe působit její energii. Dopoledne jsme si všichni moc užili a už se těšíme na další setkání s příjemnými lektorkami.

• PROJEKTOVÝ DEN 6.A

První projektový den v tomto školním roce jsme strávili nad regionálními pověstmi z knihy F. Patočky Čerti na Ještědu. Nejprve jsme se ve skupinách seznámili s obsahem vybrané pověsti, poté jsme vyhledávali nám neznámé výrazy a také informace o místech, kde se děj pověsti odehrává. Nakonec jsme všechny získané materiály doplnili obrázky a ilustracemi a vše jsme uspořádali do podoby plakátu. Svou práci jsme pak před třídou prezentovali. Projektový den se vydařil a někteří z nás získali náměty na výlety během podzimních prázdnin.

• Terezín - exkurze

Ve čtvrtek 13.10.2022 jsme byli se spolužáky z devátých tříd na exkurzi v Památníku
                Terezín. Téma bylo rozhodně zajímavé, souviselo s tím, co se budeme brzy ve škole
                učit. V plánu byla prohlídka Muzea ghetta, Malé pevnosti, bývalých Magdeburských
                kasáren, kolumbária a krematoria. V Malé pevnosti, která za 2. sv. války fungovala
                jako koncentrační tábor, jsme si mohli prohlédnout cely, samotky, kanceláře
                dozorců, marodku, odvšivárnu, holírnu. Překvapilo nás, že se označuje jako Malá
                pevnost, protože se jedná o celkem rozsáhlý komplex. V malém kinosále jsme zhlédli
                film, který byl ukázkou nacistické propagandy. Bývalá Magdeburská kasárna byla
                spíš muzeum, ale zajímavá byla rekonstrukce vězeňské ubikace. Další částí exkurze
                byla prohlídka modlitebny a malého kumbálku - nouzového bydlení. Posledním
                místem, které jsme navštívili, bylo kolumbárium, které sloužilo k ukládání
                zpopelněných ostatků

• FINANČNÍ POHÁDKY

V letošním roce byla vydána kniha autora Zdeňka Svobody: " FINANČNÍ POHÁDKY ", kterou ilustrovaly naše žákyně S. Schindlerová, A. Tůmová a S. Šťastná. Kniha je určena malým čtenářům.

S knihou " Finanční pohádky" budou pracovat naši žáci na 1. stupni v rámci vyučování a projektových dnů.

www.finacnipohadky.cz

• Jarmark po dlouhých třech letech

Konečně jsme se mohli nadechnout a po dlouhých třech letech jsme znovu uskutečnili tradiční Jarmark na ZŠ Aloisina výšina. Již sedmý ročník se díky všem zúčastněným báječně povedl. Potkali se tu kamarádi, rodiny, sousedé, přátelé, všichni si užili příjemnou atmosféru společného setkání. V programu nemohla chybět taneční a hudební vystoupení, ve třídních stáncích nemohly chybět krásné výrobky a dobroty. Díky všem jsme zažili krásné odpoledne na školním hřišti, které ještě podtrhlo slunné počasí. Přišli mezi nás i rodiče dětí, kteří se na naší škole učí češtinu v adaptačních skupinách. I ti se přidali a ukázali nám kousek z ukrajinské kuchyně.

Sobota 27. 7. 2024
        • Kalendář