• Les - třída i učebnice zároveň

V pondělí 3. dubna 2023 se žáci 2.C vypravili do lesa, aby společně hledali známky jara. I když bylo mrazivo, sluníčko nechybělo, příroda se už opravdu jarně tvářila. A o to nám šlo. Za mocného štěbetání ptáčků jsme se pustili do hledání známek jara. Tak se stalo, že během chvilky bylo naše lesní místo "osázeno" zelenými vlaječkami - tak jsme značili známky jara, žlutými vlaječkami jsme upozornili na místo, které je pěkné, lahodí oku i duši, červenými vlaječkami jsme naopak označili to, co by chtělo nějak změnit, popř. vylepšit. Pozorování, zkoumání, všímání si a diskuze, nic z toho nechybělo. Shodli jsme se na tom, že v lese nám vadí nejvíc to, co není z přírody (plastová celdule na stromě, odpadky válející se v lese,...). Ač neplánovaně, bouřlivá diskuze se strhla okolo pařezů. Jedna skupina označila pařez porostlý mechem žlutou vlaječkou, tedy jako objekt pozoruhodný, jiná skupina pa

• DUBNOVÉ VV a FOTO soutěže

VÝSLEDKY SOUTĚŽÍ :

Žáci naší školy získávají řadu úspěchů ve výtvarných a fotografických soutěžích, kterých se účastní.

1/ Součástí programu EKOFILMU 2022 v Jablonném v Podještědí bylo i vyhodocení VV ekosoutěže "Život v půdě - domov mnoha organizmů"

Ocenění nejlepší VV práce získaly:

Tereza Chaloupková 6.C Karolína Suchánková 9.C Stela Landová 5.C

Akce Předškoláček je vedena speciálním pedagogem, primárně je určena předškoláčkům, kteří mají ze školy obavy, rodiče si nejsou jisti školní zralostí či připraveností dítěte na školu, popř. stojí o konzultaci se speciálním pedagogem. Lekce proběhnou 4.4., 11.4.,18.4., 25.4., 2.5., 9.5. od 15.30 do 16.15. Na tuto akci je nutné se předem registrovat.

• Naši recitátoři míří do krajského kola

V pátek 3. března 2023 proběhlo v Domu dětí a mládeže Větrník okresní kolo v recitaci. Máme velikou radost, že právě recitátorům z naší školy se podařilo získat nejen srdce publika, ale i ocenění poroty. V kategorii 2. a 3. tříd Ondra Vašíček z 2. C a Daniel Světlík ze 3.C vybojovali se svými texty první místo a postupují do krajského kola! V kategorii 4. a 5. tříd obdržel Miroslav Tetour ze 4.B ve veliké konkurenci uznání poroty.

• Březnové akce pro předškoláky

Na měsíc březen připravila naše škola pro předškoláky hned několik akcí.

V sobotu 11. 3. proběhne od 9. 30 do 12.00 akce Škola hravě spojená s Dnem otevřených dveří. Škola se otevře rodičům i jejich dětem. Rodiče si budou moci prohlédnout školu, seznámí se s jejím ŠVP, navnímají atmosféru školy. Na případné otázky dostanou odpovědi přímo od vedení školy. Předškoláci prožijí tvořivé dopoledne v dílnách. Na tuto akci není třeba se předem registrovat.

• RUR v 8.B

Třetí projektový den jsme prožili s roboty, které jsme v rámci projektového dne vytvořili. Nejprve jsme zhlédli prezentaci o robotech, dále jsme ve skupinách vyráběli za pomoci nejrůznějších, často velmi netradičních materiálů naše roboty, poté jsme vytvořili popisy a odprezentovali roboty po skupinách. Tvorba nás bavila, prohlédnout si je můžete v hale školy.

• SOUZNĚNÍ s OGL

V uterý v rámci hodin Vohryzku jsme vyrazili za kreativitou umělců do OGL. Souznění byl i název výstavy abstraktního umění. Vedle velkých i malých objektů jsme poprvé vyzkoušeli na výstavě i QR kód přes Spotifi, který odhalil, jaké skladby, písničky poslouchají malíři při tvorbě obrazů. Potěšením pro nás byly kreativní místnosti, kde jsme se mohli podílet na vytváření obrazu fixem, světly i netradičními materiály. Hodně jsme si to užili.

• Darujeme kroužky dětem

Vážení rodiče,

rádi bychom vám touto cestou představili projekt „Darujeme kroužky dětem“. Projekt pomáhá českým i ukrajinským rodinám v tíživé finanční situaci s úhradou nákladů na volnočasové aktivity dětí. V projektu mohou rodiče získat příspěvek až 2000 Kč pro každé dítě na úhradu nákladů za kroužky a další aktivity ve volném čase v 2. pololetí školního roku 2022/2023, tedy i na úhradu nákladů ve vašich kroužků, klubů etc...

• BŘEZNOVÉ VV a FOTO soutěže

VÝSLEDKY SOUTĚŽÍ :

Ocenění nejlepší VV práce získaly: Tereza Chaloupková 6.C

• IVANA ŠTANCLOVÁ - PORTRÉTY, 7.C

V rámci úkolu vytvořit portrét ve 3D jsme vyrazili za inspirací do vratislavického kulturního centra 101010 na výstavu Ivany Štenclové. Portréty byly vytvořeny různými technikami, některé jsme rozpoznali teprve při nafocení mobilem. Přesvědčili jsme se, že portréty se dají dělat různými netradičními způsoby. Těšíme se, že i nám se podaří svými výtvory zaujmout.

• ROBOTI z 8.A

Dnešní projektový den jsme prožili s LOYDEM, ROKOSEM, ERNESTEM, POPPY, ELONEM a KAKAEM - s roboty, které jsme v rámci projektového dne vytvořili. Ve skupinách jsme využili své tvořivosti a zručnosti a pomocí nejrůznějších, často velmi netradičních materiálů jsme naše roboty vytvořili. Prohlédnout si je můžete cestou do jídelny ZŠ.

Pondělí 29. 4. 2024