• Exkurze Drážďany - Hygienické muzeum

     • Ve čtvrtek 22. února jsme se s naší třídou 8.C vypravili na exkurzi do Drážďan. Náš výlet začal na vlakovém nádraží v Liberci, odkud jsme vyrazili na dvouhodinovou cestu vlakem do Drážďan. Cestou jsme se stihli pokochat okolím, a když jsme dorazili do Drážďan, tak jsme začali obdivovat krásu města. Jako první jsme se šli podívat do Muzea hygieny, kde jsme se podívali na exponáty na téma lidské tělo a zdraví, člověk jako dobrodružství a také našich pět smyslů. Zde jsme se dozvěděli spoustu nových informací z historie i ze současnosti, týkajících se lidského těla. Celé to bylo interaktivní, a tak jsme si mohli vyzkoušet různé pokusy i na vlastním těle. Jakmile jsme vyšli z muzea, tak jsme se vydali do starého centra města. Cestou zpět k nádraží jsme se ještě zašli podívat do různých obchodů, někteří si nakoupily suvenýry a dárečky pro rodiče. Poté nás čekala už jen společná cesta vlakem zpět do Liberce. 

      Všichni jsme nadšeni a moc se nám výlet s paní učitelkou Burešovou a Vohradskou líbil. 

     • BAREVNÉ SEVEROČESKÉ MUZEUM

     • Po projektovém dopoledni jsme si udělali na odpoledních hodinách Vohryzku barevnou pohodu. Tentokrát jsme měli prohlídku obrazů výtvarníka Františka Štorma v Severočeském muzeu zpestřenou výkladem kurátora výstavy pana Lukuvky. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavostí o osobě  autora i jeho výtvarných dílech. Potěšila nás i výstava Symbiosis - práce studentů ateliéru skla a šperku místní TUL.

      Žáci ateliéru Vohryzek

      R. Hodboď

     • 16. 3. 2024 DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ, ŠKOLA HRAVĚ

     • V sobotu 16. března 2024. se na naší škole uskuteční od 9. 30 do 12. 00 Den otevřených dveří, v rámci kterého proběhne již tradiční akce Škola hravě

      Budoucí školáci prožijí dopoledne s novými kamarády. Poznají, že školní práce může být i zábava. Seznámí se s učiteli naší školy, zapojí se do tvořivých dílen.

      Rodiče a návštěvníci si prohlédnou školu, stráví čas v improvizované kavárně VeseláMalina, potěší se ukázkou toho, co se děti zvládly během dopoledních dílen naučit.

      Těšíme se na setkání

       

     • Kde se tvoří i boří sebevědomí dětí - přednáška

     • Vážení rodiče,

      zveme Vás na vzdělávací přednášku na téma: Kde se tvoří i boří sebevědomí dětí. 

      Našim hostem bude Zdeněk Okleštěk, lektor vědomé komunikace s dětmi, s nímž probereme témata:

      • Víte, že jedním z pouhých dvou zdrojů sebevědomí dětí jste právě vy?
      • Kde, kdy a čím my dospělí ovlivňujeme, jak se budou děti cítit v dospělosti? 
      • Jak si budou věřit, přemýšlet o sobě, o svém místě ve společnosti a jak budou vnímat svět kolem sebe?  
      • Je dobré vědět, proč to tak je a uvědomovat si, jak můžete svým přístupem, jednáním a způsobem komunikace v každé konkrétní situaci sebevědomí dětí tvořit, případně bořit. Máte ve svých rukách opravdu hodně a nevědomost neomlouvá.  

      Akce je věnována všem rodičům, pedagogům i těm, kteří mají zájem.

      Těšíme se s vámi na viděnou 4. 3. 2024 od 18:00 v Krajské vědecké knihovně v Liberci, 2. patro (velký sál).

       

      TERMÍN: 4. 3. 2024  
      ČAS: 18:00 - 19:30

      MÍSTO: Krajská vědecká knihovna v Liberci, velký sál (2. patro)

      REGISTRUJTE SE ZDE: https://forms.gle/NQxuhs5r44V2VZaZA

      • ČI POMOCÍ QR KÓDU NA POZVÁNCE

       

      AKCE JE ZDARMA

       

      Více informací naleznete v přiložené pozvánce. Prosím o její distribuci.

       

      Sledujte nás na Facebooku @MAPLiberecko

       

      Chcete být s námi v kontaktu?  🤝💬
      Vyplňte krátký dotazník. Poté budete dostávat pozvánky na naše akce s předstihem.

      Odkaz pro přihlášení k odběru ZDE ✉️🌟

      Událost je realizována v rámci projektu MAP Liberecko IV Místní akční skupinou Podještědí, s podporou Magistrátu města Liberce a Krajské vědecké knihovny v Liberci. 

       

      Kde_se_tvori_i_bori_sebevedomi_deti_-_(Zdenek_Oklestek)_3._4._2024.pdf

     • Příběh neobyčejného semínka

     • Ve středu 31. 1. 2024 se žáci 3.C vypravili do střediska ekologické výchovy Divizna, aby společně s lektorkami prožili Příběh neobyčejného semínka. Cílem bylo přiblížit žákům proces vývoje rostliny od semínka až po dospělou rostlinu, a zároveň uvědomit si význam semen nejen v našem jídelníčku, ale i v přírodě. Pomocí her a prožitkových aktivit se děti seznámily s rozmanitostí semen a plodů v přírodě. Odhalily, jak se semínka šíří, pozorovaly zázrak života skrytý v obyčejném semínku. Ze semínek tvořily, vyzkoušely si, kolik práce je zapotřebí k výrobě chleba. A co si napekly, to si také snědly. Příběh neobyčejného semínka krásně doplnil sváteční den uzavření 1. pololetí a předávání pololetního vysvědčení.

     • „Sedm divů světa“

     • V úterý 6. února se naše třída 5.C vypravila do liberecké ZOO, kde absolvovala velice zajímavý vzdělávací  program „Sedm divů světa“. Provázel nás zkušený lektor ze Střediska ekologické výchovy při ZOO
      Liberec DIVIZNA.

      V rámci tohoto programu jsme se dozvěděli to NEJzajímavější o velbloudech, slonech, žirafách, supech, lvech, gibonech a krajtách. Přednáška pana lektora byla zpestřena o různé kvízy, hádanky a soutěže. Také jsme si například mohli potěžkat stoličku (zub) slona, která váží asi 4 kg.

      Po skončení této části jsme si se zájmem prohlédli i další zvířata a občerstvili se v místním bistru. Počasí nám přálo, program se vydařil, a tak jsme se spokojeni a plni dojmů vrátili do školy.

      (žáci třídy 5.C)

     • Za vesmírem do IQ Landie

     • V úterý 23. 1. 2024 se vypravili žáci třetích ročníků (respektive jen 3.A,C, třídu 3.B čeká stejný program v únoru) do liberecké IQ Landie na komentovaný pořad Vesmír pro nejmenší a promítání filmu Astronout. Volba programu nebyla náhodná. V rámci učiva o neživé přírodě se ukázalo, že vesmír je téma, které žáky zajímá a fascinuje. Pro podchycení jejich zájmu byla návštěva IQ Landie logická volba. Vedle programu v promítacím sále jsme navštívili i další expozice. Celý den se nesl v duchu fascinujících experimentů a chytré zabavy.

     • LYRICKÉ KRAJINY a LINIE v OGL

     • V rámci přípravy na přijímací zkoušky jsme zvolili doplnění učiva zhlédnutím dalších vv stylů a výtvarných forem v OGL Liberec. Tentokrát meditativní krajiny, linie pro všechny výtvarné styly i nebezpečné vázy / kombinaci skla a řezacích kotoučů /. Našli jsme i spoustu námětů pro tvorbu do druhého pololetí VOHRYZKU.

      Výstava byla zajímavá, překvapivá a inspirující.

      T. Neumannová

      R. Hodboď

       

     • Dobročinná sbírka pro útulek Archa

     • V září 2023 se žáci 5. A rozhodli uspořádat dobročinnou sbírku pro opuštěná zvířátka z libereckého útulku. Sbírka probíhala 3 měsíce a nejvíce se zapojily děti 1. stupně. Vybralo se hodně věcí: konzervy, různé granule, podestýlky, deky, vodítka, pamlsky, pelíšky, hračky, misky. 18. prosince byla sbírka ukončena a odevzdána útulku Archa. Děkujeme všem, kteří se do sbírky zapojili a pomohli tak dobré věci.

      V. Jenčková, K. Sychrová, 5. A

     • Školní kolo anglické olympiády

     • Ve čtvrtek 18. ledna se u nás ve škole uskutečnilo školní kolo anglické olympiády. Účast v prvním kole, kteréžto zahrnovalo vcelku těžký poslech, byla hojná v obou kategoriích a do ústní části následně postoupilo šest nejlepších žáků.

      V ústním kole museli žáci prokázat svou schopnost vést konverzaci s rodilým mluvčím na zvolené téma a všichni si vedli skvěle. Vítěz však vždy může být jen jeden, komise to neměla úplně jednoduché a výsledek soutěže v obou kategoriích uvádím níže. Všem zúčastněným gratulujeme a vítězové, Verča a David, nás budou za měsíc reprezentovat v okresním kole olmypiády z anglického jazyka.

      Kategorie 6. - 7. tříd:

      1. místo - Veronika Martínková

      2. místo - Karolína Švarcová

      3. - 4. místo - Michaela Anna Douchová a Tadeáš Hrudka

      Kategorie 8. - 9. tříd:

      1. místo - David Havlíček

      2. místo - Alex Brych

      3. místo - Linda Hříbalová

     • Vánoční TECHNICKÉ MUZEUM

     • Vánoce mohou být i v Technickém muzeu LBC. O tom se přesvědčili žáci 9.A v rámci PČ přímo v muzeu.

      Vedle stálé expozice jsme mohli zkoumat originální restaurované automobiliy firmy Liebig, starou hasičskou techniku, audiovizuální techniku našich rodičů a zajímavé přístroje pro diagnostiku.

      Poznali jsme i základy a vývoj cyklistiky, lyžováni v regionu.

      Kdo máte rádi techniku, zajděte.

      Žáci 9.A a R.Hodboď

       

     • Václav PLECHATÝ, vánoční pohoda

     • Také ÚT Vohryzek využil nabídky potěšit se vánoční inspirací, pohodou a navštívil výstavu řezbáře, výtvarníka Václava PLECHATÉHO na libereckém náměsti v MVS. Potěšily nás zajímavé nápady, vánoční náměty i pečlivé zpracování dřeva. Celou výstavu doplnil i betlém v rohu náměstí a spousta řemeslných krámečků. Vánoce jsou již opravdu za dveřmi.

      Žáci ÚT Vohryzku a R. Hodboď

      Galerie MVS L

     • Vánoční DESÍTKA

     • Předvánoční pohodu jsme si v rámci PČ vylepšili výstavou v Desítkách ve Vratislavicích - "KŮŽE LÍNÁ", Veroniky Psotkové.

      Zjistili jsme, že z pletiva se mohou šít lidské postavy i objekty.

      Pohodu jsme doladili v blízké cukrárně.

      Děvčata ze 7.C

      R. Hodboď

      Výstava trvá do 7.1. 2024.

      Galerie - desítky

     • Vánoční dílničky

     • VÁNOČNÍ DÍLNIČKY

       Přijďte si vyrobit adventní věnec, dřevěný stromeček, vánočního skřítka, svíčky a jiné důležité věci, bez kterých se v době adventu neobejdete. 25.11. se na Vás budeme těšit.

     • Co můžeme vidět v trávě

     • Součástí programu EKOFILMU 2023 v Jablonném v Podještědí bylo i vyhodocení výtvarné soutěže "Co můžeme vidět v trávě".

      Ocenění za výtvarné práce získaly: Kristýna Křižánková 7.C

                                                                  Ella Maruškevičová 7.C

                                                                  a

                                                                  kolektiv dětí ze 3.A, které vytvořily jedinečnou osvícenou louku 

      Všem soutěžícím blahopřejeme a držíme palce do dalších VV a fotografických soutěží.

      R. Hodboď

     • Pozvánka na veřejné setkání

     • Vážení rodiče,
      zde zasíláme novou pozvánku na veřejné setkání ohledně parkování na našem sídlišti.
       
      Město Liberec nechává zpracovávat analýzu a návrh parkování na pěti vybraných sídlištích, lokalita Kunratická je součástí  tohoto projektu „Studie organizace rezidentního parkování na sídlištích – etapa II“. Zpracovatel dokumentu a město Liberec by Vás tímto chtěli pozvat na veřejné setkání  dne 15. 11. 2023 na  Základní škole Aloisina výšina 642/51 Liberec 15. Ve školení jídelně od 17.00 hodin. A dát Vám příležitost vyjádřit se ke koncepčnímu projektu, jehož výstupy mají na Vás a Vaše sousedy přímý vliv. Máte tímto unikátní příležitost sdělit svůj pohled na stávající situaci a podělit se o preferovaný rozvoj.

      Ještě jednou velice děkujeme s pozdravem a přáním hezkého dne Vašková

      Bc. Lucie Vašková

      referent propagace a komunikace s veřejností

      koordinátor MA21
      odboru Kancelář primátora

       

      STATUTÁRNÍ MĚSTO LIBEREC

      Magistrát města Liberec

      nám. Dr. E. Beneše 1/1, 460 59 Liberec 1

      ISDS 7c6by6u

       

      telefon: +420 485 243 173

      mobil: +420 771 299 560
      e-mail: vaskova.lucie@magistrat.liberec.cz

      web: www.liberec.cz
      www.facebook.com/liberec

     • Ukázkové hodiny s hokejbalem

     • Během října nás několikrát navštívil hokejbalový tým HBC Liberec, což představovalo zajímavou příležitost pro naše žáky během hodin tělesné výchovy.

      Naši žáci měli možnost vyzkoušet netradiční sport, jakým je hokejbal, a zároveň si prohlédnout výstroj gólmana a všechny potřebné vybavení pro tento sport. Za své skvělé výkony obdrželi žáci drobnou odměnu v podobě týmové nálepky a kartiček s významnými hráči České republiky.

      Velice děkujeme týmu HBC Liberec za jejich trpělivost a ochotu při vedení ukázkových hodin a představování tohoto neobvyklého sportu.

     • Olympiáda mediální gramotnosti

     • V týdnu od 16. do 20. října se naše škola zapojila do 1. ročníku Olympiády mediální gramotnosti. V rámci soutěže žáci řešili otázky týkající se masmédií, sociálních sítí, dezinformací, argumentačních faulů. Museli prokázat znalosti při řešení otázek bez použití internetu, ale i důvtip a vyhledávací schopnosti při otázkách, ve kterých bylo nutné hledat a ověřovat informace. Do 1. ročníku soutěže se zapojilo na 12 tisíc žáků z celé republiky. Saša Dlasková z 9. A obsadila 17. místo a jako jediná ze základních škol Libereckého kraje, které se do soutěže zapojily, postoupila do finálového kola pro 50 nejlepších, které se bude konat v Praze.

      Saše gratulujeme, děkujeme za skvělou reprezentaci školy a ve finálovém kole jí budeme držet palce.

      J. Hodboďová

     • Projektový den 6.C

     • Dne 25.10.2023 navštívili žáci 6.C Domov seniorů SeneCura. Návštěva se konala v rámci projektu #jsemlaskavec, ve kterém jde o rozdávání dobra. Děti se samy rozhodly rozdat radost seniorům. V jídelně, kde proběhlo společné setkání, žáci nejprve klientům jeden po druhém přednesli krásné básně, dvě děvčata s úsměvem zazpívala a dokonce se klienti dočkali i úžasného gymnastického vystoupení. Také děti ve škole napekly pro klienty muffiny, k nimž přidali milé vzkazy jako například: „Doufáme, že vám bude chutnat.“, „Přeji hodně štěstí a zdraví a ať vám to chutná.“, „Mějte hezký zbytek dne.“, „Užijte si podzim!“.  Poté si žáci s klienty i popovídali. Zajímalo je totiž, jak se v domově pro seniory lidem žije. Na závěr si pro ně připravila sociální pracovnice Bc. Hana Zummerová malou přednášku o tom, jak se sem klienti dostávají a proč, a co jim je zde poskytováno. Domov seniorů také projevil zájem o další setkání, tak budeme na konci listopadu společně vyrábět vánoční dekorace.

     • Projektový den 1.C

     • Barevný podzim již v plném proudu, počasí procházkové, nálada dobrá - tak to vše využili prvňáčci ve svém projektovém dni a zaměřili se na "S - jako strom, poznáváme podzimní přírodu". Na podzimní procházce si každý vytvořil svou podzimní paletu jako inspiraci od mistra malíře jménem Podzim, všichni pak plnili úkoly, poznávali stromy, zpívali si, hráli hry a užili si zábavně-výukové školní dopoledne před podzimními prázdniny. 

  • Kontakty

   • ZŠ Liberec, Aloisina výšina 642/51, příspěvková organizace
   • Aloisina výšina 642/51 46015 Liberec 15 Czech Republic
   • +420 482 751 233
   • Mgr. Jaroslav Vykoukal +420 482 751 226
   • 65100280
   • icumn6h
   • 482 751 233 sekretariat@zs-aloisinavysina.cz
   • 5479102/0800 (Česká spořitelna)
   • 775 856 356 sjidelna@zs-aloisinavysina.cz
   • 724 070 249 kunraticka@kvkli.cz
 • Fotogalerie

   zatím žádné údaje