• Novinky

       • Matematická soutěž Pangea

        Jako každý školní rok se také letos naše škola zúčastnila matematické soutěže Pangea. Do finálového kola, které se vždy koná v Praze, postoupil z naší školy žák 4.C Vít Ďoubalík. Umístil se na krásném 5. místě ve své kategorii. Té se z celé republiky zúčastnilo 11 815 žáků a do finále postoupilo 61 žáků. Blahopřejeme a děkujeme za skvělou reprezentaci školy.

       • Dřevěná pohádka

        Další z výstav, kterou jsme tentokrát zhlédly my, dívky 7.ročníků, byla výstava profesionálních dřevěných loutek a hraček. Byla plná originálních nápadů a řemeslné zručnosti. A protože se nám v SM líbilo, nakonec jsme si prohlédly všechno.

        K. Mervartová

       • Návštěva školního včelína

        V úterý 20. 6. 2023 přijali žáci druhých tříd pozvání do školního včelína. Průvodcem jim byl pan ředitel, který je vášnivý včelař a o včelách toho hodně ví. Děti tak měly možnost dozvědět se o životě, chování, důležitosti včel i včelích produktech mnoho zajímavého. A u povídání nezůstalo. Vybaveni klobouky pro včelaře jsme se do včelího úlu také mohli podívat a zblízka pozorovat fascinující svět těchto malých tvorečků. Dobrým pozorovatelům se podařilo objevit mezi včelkami i včelí královnu - matičku.

       • Hurrá na graffiti

        Poslední hodiny VV jsme se rozhodli strávit mimo školu.

        Volba padla na moderní způsob výtvarného vyjádření GRAFFITI Na Bídě.

        Mohli jsme zhlédnout celou řadu zajímavých i nepodařených výtvorů, novinek i rozpadajících se maleb.

        Bylo nám jasné, že nejlepší cesta tvorby graffiti jsou povolené stěny, které mohou zkrášlit naše prostředí tam, kde se to hodí / prostředí před vlakovým nádražím, velký křišťálový drak ve Františkově ulici, sportoviště u přehrady v Jablonci n/N.

       • Klobouková show

        Klobouková show

        Vážení rodiče,

        klobouková show se uskuteční 21.6. 2023 od 16:00 na velkém hřišti. Vstup přes školu nebo brankou. V rámci show vystoupí taneční kroužek a po módní přehlídce se přesuneme na školní zahradu, kde budete mít možnost si opéct buřty a jiné dobroty z vlastních zásob.

        Těšíme se na Vás ŠD.

       • LIBERECKÁ TECHNIKA / 6. ročník /

        V rámci pracovních činností jsme navštívili Technické muzeum Liberec, abychom se dozvěděli o tech. zajímavostech Libereckého kraje a seznámili se s tím, jaké tech. prostředky používali naši rodiče. Na výstavě bylo mnoho zajímavých ukázek z minulosti a mnohé z exponátů jsme ještě i my používali. Výstava byla zajímavá a moc se nám líbila.

       • NA KŘÍDLECH PRÁZDNIN

        Poslední hodiny školního času jsme zašli načerpat další kreativitu do OGL.

        Multimediální umělec Pasta Oner, portréty Libuše Dlabolové Pražákové, kontrasty Na křídlech života i Lázeňská zahrada soch před galerií nám zpestřili pohled na současné umění. Hodně jsme fotili, abychom si uchovali zážitky i pro příští školní rok i pro vás. Zajděte do OGL a potěšte se uměním.

       • Archeopark Všestary - dějepisná exkurze  

        Naše plánovaná exkurze do Centra experimentální archeologie ve Všestarech začala v budově archeoparku, kde nám pan průvodce ukazoval pravěké nástroje – například pěstní klín, bronzovou hřivnu, oštěpy, zbraně a další předměty. Další program pokračoval v muzeu. Nejvíce se mi líbila uměle vytvořená jeskyně. Zdi byly ozdobené pravěkými malbami. Zaujalo mě také velké akvárium se zvláštními rybami. Během celé prohlídky jsem měla pocit, že jsem v opravdové jeskyni, ve které žili pravěcí lidé. V druhém patře jsme si mohli prohlédnout model pravěké krajiny.

       • Dětský den

        Stejně jako minulý rok, tak i letos si pro první stupeň páťáci připravili mnoho soutěží a her.
        Počasí nám přálo, takže jsme si to velmi užili.

       • ČERVNOVÉ VV a FOTO soutěže

        VÝSLEDKY SOUTĚŽÍ :

        Žáci naší školy získávají řadu úspěchů ve výtvarných a fotografických soutěžích, kterých se účastní.

        1/ Součástí programu EKOFILMU 2022 v Jablonném v Podještědí bylo i vyhodocení VV ekosoutěže "Život v půdě - domov mnoha organizmů"

        Ocenění nejlepší VV práce získaly:

        Karolína Suchánková 9.C

       • Předškoláček

        Již od roku 2011 na naší škole probíhá akce Předškoláček. Budoucí prvňáčci si
        mají možnost hravou formou vyzkoušet svou šikovnost a připravenost na školní
        prostředí, seznámí se se svými budoucími spolužáky a učitelkami. Také letos
        proběhlo šest setkání, a to od 4. dubna do 9. května, pravidelně se účastnilo
        zhruba 10 dětí. Učitelé a speciální pedagog pro děti připravili zábavné úkoly,
        které děti plnily ve třídě, školní družině i na školním hřišti. Rodiče také využili
        možnost konzultací se speciálním pedagogem. Akce se vydařila a škola tak už
        nebude pro děti úplně novým a cizím prostředím.

       • Exkurze 9. tříd - Praha (Josefov)

        Autobusem jsme dojeli na Černý Most, odkud jsme jeli metrem k Židovskému muzeu, kde nás čekal program Hanin kufřík. Z prezentace jsme se dozvěděli zajímavé informace o životě Hany, dívky, která byla se svojí rodinou deportována do koncentračních táborů.

        Rozdělili jsme se do skupinek, ve kterých jsme si přečetli příběhy dětí, které byly v koncentračním táboře, a vypracovávali otázky. Následně jsme vyhledané informace prezentovali ostatním.

       • Soustředění čtvrťáků v Českém Dubu

        V krásných slunečních dnech 3. – 5. května se uskutečnilo v Podještědském sportovním areálu v Českém Dubu sportovní soustředění čtvrtých tříd. Bylo pojato jako olympiáda. Žáci v červeno-modro-bílém oblečení složili slavnostní olympijský slib, pomyslně zapálili olympijský oheň a hry mohly začít.

        Turnaje tříd probíhaly ve fotbale a vybíjené. Kromě toho si žáci užili jízdu na motokárách, lukostřelbu, zahráli si stolní tenis, nohejbal a další míčové hry. Všechny třídy se rovněž aktivně zapojily do vědomostního kvízu o antických i novodobých olympijských hrách.

    • Zvonění

     Středa 29. 5. 2024
    • Fotogalerie

      zatím žádné údaje