• PLESL - abstraktní výzva 7.B

V rámci doprovodného programu měli žáci 7.B možnost odhalit tajemství abstraktního umění. Vyzkoušeli si oba protipóly tvorby. Nejprve žáci konkretizovali abstraktní obrazy, rozluštili přímo v expozici Oblastní galerie Liberec, co se za abstrakcí skrývá. Poté si sami jako umělci vyzkoušeli, jak se abstraktní umění tvoří a jaké způsoby a techniky mohou použít.

• Ke svatému Martinovi patří nejenom sníh

Svatomartinské rohlíčky ve 2.C

V pátek 11. 11. 2022 jsme ve 2.C netrpělivě vyhlíželi první sníh. Martin sice na bílém koni nepřijel, my jsme se ale o jeho postavě a legendě, která tohoto světce doprovází, ledacos dozvěděli. Hlavním bodem našeho projektové dne ovšem bylo pečení svatomartinských rohlíčků, kterým se také říkalo i vandrovníčci. Vandrovníčci proto, že selka pekla plněné rohlíčky svým děvečkám a pacholkům na cestu do jejich domovů. Tvar pečiva ne náhodou připomíná koňskou podkovu, čímž jsme znovu u svatého Martina. V kuchyňce nám šla práce pěkně od ruky. Ale nezůstalo pouze u pekařských dovedností. Při seznamování se s receptem jsme společně propočítali, kolik vajíček, mouky, špetek soli, lžic cukru a mouky padlo na přípravu těsta. Při dělení těsta jsme si zopakovali pojmy jako třetina, čtvrtina, polovina, tři čtvrtiny,...Potřebné ingredience jsme řadili podle abecedy. Všec

• Ekologická VV soutěž

Součástí programu EKOFILMU 2022 v Jablonném v Podještědí bylo i vyhodocení VV ekosoutěže "Život v půdě - domov mnoha organizmů"

Ocenění nejlepší VV práce získaly: Tereza Chaloupková 6.C

Karolína Suchánková 9.C

Stela Landová 5.C

• Průmyslovka tvořivá

Vykovat si svou vlastní podkovičku, zhotovit hlavolam, ozdobičku na stromeček nebo se naučit správně zapojit zásuvku, tak to všechno si mohli naši žáci vyzkoušet na liberecké průmyslové škole strojní a elektrotechnické. Projektový den, kterého se zúčastnili, byl zaměřen především na praktickou ukázku toho, jak se pracuje přímo v dílnách. Studium na odborné škole není jen o tradičních učebnách, ale právě o dílnách, kde se projeví studentova zručnost.

• 7. C začala hledat své Místo na slunci

Začít si uvědomovat své pocity a emoce, které jsou naší součástí, umět je pojmenovat, zjistit, že k nám neoddělitelně patří a co s námi dělají, to vše si na vlastní kůži vyzkoušeli žáci 7. C. Programem s názvem „Já a já“, který pořádá volnočasová organizace Motyčkovic klika, zahájili cyklus „Moje místo na slunci“. Velkým zážitkem bylo závěrečné setkání se zhmotněnými emocemi. Loutky, které emoci dokonale vystihly nejen svým tvarem, ale i barvou, si děti okamžitě zamilovaly. Snad každý si chtěl emoci pochovat a nechat na sebe působit její energii. Dopoledne jsme si všichni moc užili a už se těšíme na další setkání s příjemnými lektorkami.

• Kalendář
  • Odkazy

Nejčastěji používané sekce.

• ZŠ Liberec, Aloisina výšina 642/51, příspěvková organizace