• Slavnosti Slabikáře

V úterý 22.11. se konala ve všech našich prvních třídách Slavnost Slabikáře. Za účasti rodičů plnily děti pod dohledem starších spolužáků různé úkoly, v nichž prokázaly znalosti písmen, čtení slabik a tvoření jednoduchých slov. Po jejich splnění dostaly děti z rukou pohádkových bytostí klíč k písmenkovému království. Po vyřčení kouzelné básničky také Slabikář.

• Úspěch ve čtenářské soutěži

Svým hlasem letos porotu čtenářské soutěže zaujala Tereza Vašková ze 6. C a získala tak roli při nahrávání knihy Metamorfórky. Jde o projekt pořádaný Krajskou vědeckou knihovnou v Liberci a nese název "Čtení nevidomým dětem". Konkurzu se účastní především žáci z libereckých základních škol a gymnázií a stává se již tradicí, že naši žáci vždy v soutěži uspějí.

• Přírodovědná soutěž Dubák

Úspěšným účastníkem celokrajské přírodovědné soutěže Dubák se stal žák 7. C Josef Pícha. Letošní již 6. ročník nesl podtitul „Ptáci lesů, vod, luk, polí a měst“. Kromě vědomostního testu se žáci utkali v praktickém poznávání peří a hlasů ptáků. Soutěž se konala na ZŠ v Českém Dubu a Pepa se umístil na krásném 5. místě. Gratulujeme a děkujeme za reprezentaci školy.

• Dějepisná olympiáda - školní kolo

V pondělí 5.12.2022 se uskutečnilo školní kolo dějepisné olympiády. Letošního 52. ročníku, jehož zaměřením byl „Rozdělený svět a Československo v něm – 1945-1992, se zúčastnilo celkem 11 žáků z 9. tříd. O vítězství se dělí žáci Petr Áč z 9.A a Petr Severa z 9.C, kteří nás budou v lednu reprezentovat v okresním kole.

• Písmohrátky

Umíme ještě psát rukou? Tak na tuto otázku jsme si pokusili dát odpověď V Severočeském muzeu, kde jsme se zúčastnili programu Písmohrátky. Nejprve jsme si prohlédli expozici Slepí svědkové doby – ukázky renesanční vazby. Pak jsme se ve skupinách pokusili výtvarně zpracovat iniciálu.

Poté jsme se přesunuli do dílny, kde jsme si vyzkoušeli různé psací techniky - od vyrývání klínového písma do hliněných tabulek jako v Mezopotámii, středověké psaní brkem až po písanky z 19. století.

• Vánoční jarmark

Opět po roce jsou tu Vánoce. Věta, kterou rády slyší snad všechny děti. Ty školní Vánoce začaly vánočním jarmarkem, tradičním zvykem naší školy, realizovaným po dlouhých třech letech.

Snad všechny třídy se zapojily do jarmarkových příprav, spolu se svými rodiči, učiteli a vychovatelkami. Někdo připravil vánoční limonádu, kakao či čaj, jiní napekli sladké a slané dobroty. Někteří prodávali výrobky, které tvořili sami ve škole, jiní přinesli výrobky, které doma vyrobili spolu s rodiči. Z nakupování vánočních drobností měli radost snad všichni. Děti se pochlubily, co dokáží, skvěle se ujaly obchodování a užily si role obchodníků ve škole - v místě, které je pro ně důvěrně známé. Všichni s úsměvem na tváři a očekáváním všeho toho krásného, co vánoční mumraj přináší. A že to mumraj byl. Těch rodičů, prarodičů, sourozenců, ostatních co si přišli užít školní vánoční atmosféru! V několika dílni

• Kalendář
  • Odkazy

Nejčastěji používané sekce.