• VV SOUTĚŽ​​​​​​​ k 70. výročí " ZDRÁVKY "

• Karolína Suchánková z 9.C jednoznačně zvítězila v kreativní výtvarné soutěži vyhlášené „zdrávkou“ u příležitosti oslav výročí školy. 1. místo získala za svůj model na téma: Jak děti vidí zdravotnictví. Hlavní cenu si Kája převzala na veletrhu EDUCA, kde byl její výtvor k vidění.

R. Hodboď

• Den otevřených dveří na "zdrávce" a VÝHRA v soutěži k tomu

• Dveře střední zdravotnické školy se pro naše žákyně z 8. a 9. ročníků otevřely v pondělí 3. 10. Bylo to v den, kdy škola slavila 210 let od založení budovy a zároveň 70 let od zahájení vzdělávání zdravotníků. Naše děvčata tak dostala příležitost podívat se do školy, prožít s tamějšími studenty několik vyučovacích hodin a ještě si vyzkoušet několik aktivit na vlastní kůži. Získané zkušenosti mohou využít při svém rozhodování o budoucí kariéře.

Zároveň nám i sobě udělala velkou radost Karolína Suchánková z 9. C, která jednoznačně zvítězila v kreativní výtvarné soutěži vyhlášené „zdrávkou“ u příležitosti oslav školy. 1. místo získala za svůj model na téma: Jak děti vidí zdravotnictví. Hlavní cenu si Kája převezme na veletrhu EDUCA, kde bude její výtvor k vidění.

Marcela Lubasová

• FINANČNÍ POHÁDKY

• V letošním roce byla vydána kniha autora Zdeňka Svobody: " FINANČNÍ POHÁDKY ", kterou ilustrovaly naše žákyně S. Schindlerová, A. Tůmová a S. Šťastná. Kniha je určena malým čtenářům.

S knihou " Finanční pohádky" budou pracovat naši žáci na 1. stupni v rámci vyučování a projektových dnů.

www.finacnipohadky.cz

Knihu lze zakoupit na těchto web stránkách.

R. Hodboď

• Změna platby za školní družinu

• Vážení rodiče,

od 1. 9. 2022 se zvyšuje poplatek za školní družinu na 300,- Kč měsíčně za jedno dítě  a za každého dalšího sourozence 150,- Kč.

Ředitel školy Mgr. Jaroslav Vykoukal

• Jarmark po dlouhých třech letech

• Konečně jsme se mohli nadechnout a po dlouhých třech letech jsme znovu uskutečnili tradiční Jarmark na ZŠ Aloisina výšina. Již sedmý ročník se díky všem zúčastněným báječně povedl. Potkali se tu kamarádi, rodiny, sousedé, přátelé, všichni si užili příjemnou atmosféru společného setkání. V programu nemohla chybět taneční a hudební vystoupení, ve třídních stáncích nemohly chybět krásné výrobky a dobroty. Díky všem jsme zažili krásné odpoledne na školním hřišti, které ještě podtrhlo slunné počasí. Přišli mezi nás i rodiče dětí, kteří se na naší škole učí češtinu v adaptačních skupinách. I ti se přidali a ukázali nám kousek z ukrajinské kuchyně.

MOC DĚKUJEME VŠEM, kteří se chopili organizace a výroby všeho krásného a dobrého, děkujeme všem, kteří přišli a nákupem dobrot a drobností podpořili třídy a žáky naší školy.