14. 11. 2019

Základní škola Liberec, Aloisina výšina 642, příspěvková organizace
OZNÁMENÍ O ŘEDITELSKÉM VOLNU
Ve dnech:      16. – 20. prosince 2019

Důvod vyhlášení ředitelského volna:

4. 11. 2019

1. listopadu proběhla již tradiční akce připomínající tradice anglicky mluvících zemín -Halloweenská strašidelná chodba pro všechny žáky 1. stupně. Učitelky angličtiny ve spolupráci se žáky 9.B a 8.A uspořádali pro děti strašidelné dopoledne, jehož vyvrcholením byla procházka opravdu strašidelnou chodbou kolem svítících dýní, pod visícími pavouky, za doprovodu podivných zvuků.

Děkujeme tímto všem žákům, kteří nám s akcí pomohl,i a také všem dětem, které se zúčastnily.

Angličtinářky

27. 10. 2019

Ve středu 23.10. proběhl první projektový den. Někteří se věnovali svým projektům ve škole, jiní vyrazili do terénu. A tak jsme např. sledovali, jak se mění příroda na podzim, připomněli jsme si založení ČSR, poznávali jsme Liberecký kraj a město Liberec, seznámili jsme se s regionálními pověstmi, navštívili jsme galerii, stali jsme se alchymisty v době Rudolfa II. a absolvovali jsme mnoho dalších zajímavých aktivit.

13. 12. 2019

Ve čtvrtek 12.12. se výuka regionálních dějin opět uskutečnila v terénu. Tentokrát jsme navštívili Liebiegovo městečko. Prohlídku jsme začali na náměstí Pod Branou, jehož dominantou je dům s věžičkou. Dále se zde nacházely domy s podloubím, obchody a restaurace a odtud vedly uličky do všech stran. Zde byly postaveny domy pro méně majetné i zámožnější zaměstnance textilní továrny. Byla zde vybudována škola zvaná Vincentinum, která poskytovala zázemí pro děti zaměstnanců. Naše cesta dále pokračovala kolem sochy sv. Jana Nepomuckého ke kostelu sv. Vincence.