Skutečné jméno:

5. 1. 2020

VÝTVARNÉ A FOTOGRAFICKÉ SOUTĚŽE 2020

VÝSLEDKY soutěží:

V celostátní výtvarné soutěži " /NE/ BEZPEČNÝ SVĚT CHEMIE " se žákyně  ANTONIE ŠEBKOVÁ umístila na 2. místě. / z 68 škol 251 žáků /

22.5.2019 převzala ocenění  v POSLANECKÉ SNĚMOVNĚ v rámci národní konference " Bezpečnost a ochrana zdraví ve školství ČR "

Lednové  VV a FOTOGRAFICKÉ SOUTĚŽE:

1/ Celostátní výtvarná soutěž - " ANIMAG 2019/20 ", uzávěrka soutěže 31.3.2020

13. 12. 2019

Ve čtvrtek 12.12. se výuka regionálních dějin opět uskutečnila v terénu. Tentokrát jsme navštívili Liebiegovo městečko. Prohlídku jsme začali na náměstí Pod Branou, jehož dominantou je dům s věžičkou. Dále se zde nacházely domy s podloubím, obchody a restaurace a odtud vedly uličky do všech stran. Zde byly postaveny domy pro méně majetné i zámožnější zaměstnance textilní továrny. Byla zde vybudována škola zvaná Vincentinum, která poskytovala zázemí pro děti zaměstnanců. Naše cesta dále pokračovala kolem sochy sv. Jana Nepomuckého ke kostelu sv. Vincence.

14. 11. 2019

Základní škola Liberec, Aloisina výšina 642, příspěvková organizace
OZNÁMENÍ O ŘEDITELSKÉM VOLNU
Ve dnech:      16. – 20. prosince 2019

Důvod vyhlášení ředitelského volna:

12. 12. 2019

Ve čtvrtek 12.12. 2019 proběhl druhý /předvánoční/ projektový den. Někteří se věnovali svým projektům ve škole, jiní vyrazili do zajímavých míst Liberce. Třída 6.B poznávala Liberecko prostřednictvím regionálních pověstí. Žáci pracovali s texty pověstí, vyhledávali informace o místech, v nichž se pověsti odehrávají, ze získaných informací vytvořili zajímavé plakáty. Výsledky práce pak společně prezentovali. Práce jsou vystaveny ve vstupní hale.