Skutečné jméno:

Nadcházející akce třídy

12. 11. 2018

VÝTVARNÉ A FOTOGRAFICKÉ SOUTĚŽE 2018/19

1/ Celostátní výtvarná soutěž - " KOMIKS - vyprávění pamětníka 2. sv. války", uzávěrka soutěže 14.1.2019

www.malach-centrum.cz

2/ Celostátní technická soutěž - " BATERKOŽROUT ", uzávěrka soutěže 31.1.2019

www.recyklohrani.cz

6. 11. 2018

Tak jako každý rok i letos jsme vyrazili do Krajské vědecké knihovny Liberec, tentokrát na program o českých příjmeních. A opět jsme se dozvěděli spoustu zajímavých informací. Například která příjmení se vyskytují nejčastěji (vede samozřejmě Novák), která jsou nejkratší, která naopak nejdelší či  neobvyklá, zvláštní. Nejzábavnější byla samozřejmě část, ve které jsme pátrali po původu svých příjmení. I tady jsme byli mnozí dost překvapeni.

21. 10. 2018

Bude rok 2018 také něčím výjimečný? Taková otázka možná napadla některé žáky 9. a 8. ročníků po přednášce, kterou 19.10.2018 uspořádala naše základní škola ve spolupráci s KVK Liberec. Tématu osudových osmiček se nejprve ujal pan V. Kříček, který hovořil o významných osmičkových letech 20. století. Roky 1968, 1948 a 1938 znamenaly pro náš stát vždy nějakou tragedii. Své vystoupení zakončil rokem 1918, který je hodnocen jako pozitivní milník, protože vznikla Československá republika.

12. 10. 2018

Náš poslední den na ostrovech jsme strávili v Londýně. Prohlédli jsme si ho z lodě cestou po Temži i z výšky 130m z Londýnského Oka. Prošli jsme se parky i rušnými ulicemi. Dokoupili jsme poslední dárky a vyzkoušeli si orientaci v metru. Nikdo nezabloudil a tak všichni míříme  v     pořádku domů. Doverským útesům jsme slíbili, že se určitě vrátíme.

Žáci ZŠ AV, Lenka K., Lenka Č. a Věra K.