7.C

10. 2. 2020

VÝTVARNÉ A FOTOGRAFICKÉ SOUTĚŽE 2020

VÝSLEDKY soutěží:

V celostátní výtvarné soutěži " /NE/ BEZPEČNÝ SVĚT CHEMIE " se žákyně  ANTONIE ŠEBKOVÁ umístila na 2. místě. / z 68 škol 251 žáků /

22.5.2019 převzala ocenění  v POSLANECKÉ SNĚMOVNĚ v rámci národní konference " Bezpečnost a ochrana zdraví ve školství ČR "

Únorové VV a FOTOGRAFICKÉ SOUTĚŽE:

1/ Celostátní výtvarná soutěž - " ANIMAG 2019/20 ", uzávěrka soutěže 31.3.2020

3. 2. 2020

Ve čtvrtek 30.1. jsme jako první diváci mohli v Šaldově divadle zhlédnout představení  Vražda v Orient-expresu. Zúčastnili jsme se totiž generální zkoušky. V tomto známém detektivním příběhu A. Christie se snaží detektiv H. Poirot vypátrat, kdo je pachatelem neobvyklé vraždy amerického milionáře a jaký byl její motiv. Během napínavého příběhu jsme se snažili odhadnout, kdo by tím pachatelem mohl být, a o přestávce si to vzájemně sdělovali. Nakonec jsme zjistili, že jsme pravdu měli tak trochu všichni.

31. 1. 2020

28. ledna se naše florbalistky ze 6. a 7. tříd zúčastnily kvalifikace o republikové finále ve florbalu dívek kat. III. Naše žákyně se do turnaje kvalifikovaly přesvědčivým vítězstvím v krajském finále. Tentokrát jim soupeřem v liberecké aréně byla ZŠ Mládežnická Trutnov, vítěz z Královéhradeckého kraje, a 6. ZŠ Mladá Boleslav, druhý tým ze Středočeského kraje. Protože v loňském školním roce děvčata v tomto turnaji zvítězila, letošní cíl byl jasný, obhajoba vítězství.

29. 1. 2020

V úterý 28.1. 2020 jsme se v rámci ateliéru VOHRYZEK v Oblastní galerii Liberec seznamovali s různými výtvarnými styly. Měli jsme možnost poznat různé autory a různé výtvarné směry. Během návštěvy jsme prošli všemi kouty galerie. Galerie nás zaujala svou pestrostí,  strávili jsme zde příjemné odpoledne.

Tomáš Stodůlka, 8.B