Nadcházející akce třídy

20. 5. 2019

Ševče, drž se svého kopyta. Tak i na toto ustálené rčení přišla řeč v pátek 17.5., kdy k nám na besedu přišel švec. Nepříšel pouze jeden, ale hned dva - otec a syn Fadrhoncovi. Na začátku nás seznámili nejen s historií tohoto řemesla, ale i s historií obouvání vůbec. Nejstarší boty měl zřejmě Őtzi, jehož mumie pochází z mladší doby kamenné a který zahynul při přechodu Alp.

5. 5. 2019

VÝTVARNÉ A FOTOGRAFICKÉ SOUTĚŽE 2018/19

VÝSLEDKY soutěží:

V celostátní výtvarné soutěži " /NE/ BEZPEČNÝ SVĚT CHEMIE " se žákyně  ANTONIE ŠEBKOVÁ umístila na 2. místě.

22.5.2019 převezme ocenění  v POSLANECKÉ SNĚMOVNĚ v rámci národní konference " Bezpečnost a ochrana zdraví ve školství ČR "

Květnové VV a FOTOGRAFICKÉ SOUTĚŽE:

1/ Celostátní výtvarná soutěž - " O NEJZDAŘILEJŠÍ PEXESO ", uzávěrka soutěže 24.5.2019

18. 4. 2019

V úterý 16.4. nás navštívila vyučená krejčová Lenka Breburdová, která pracuje v libereckém divadle, kde vyrábí kostýmy na míru. Při prezentaci jsme se seznámili s historií krejčovství a zjistili jsme, že patří k nejstarším řemeslům vůbec. Dozvěděli jsme se, že lidé velmi dlouho nosili jen jednoduché tuniky a pod oděvem se nenosilo spodní prádlo, že se brnění vyrábělo z několika vrstev látek, na které se našívaly plíšky, protože to kovové si mohli dovolit jen ti nejbohatší. Mohli jsme si prohlédnout historické nůžky, střihy a různé vzorky látek.

3. 4. 2019

Na další besedu k nám 29.3. přišla ing. Jana Šolcová Maglenová, která nám objasnila, co všechno toto řemeslo obnáší, jaká je historie zahradnictví a co všechno do tohoto oboru spadá. Vypravování se nám líbilo, protože jsme se dozvěděli mnoho nových zajímavých věcí. Například nás zaujala informace o holandské burze, kde se na ploše velké jako 160 fotbalových hřišť prodá denně 16 milionů řezaných květin. Dozvěděli jsme se také, že i rostliny mají své doktory - fytopatology, že saláty je nejlepší pěstovat na vodě.