Skutečné jméno:

Základní škola Liberec, Aloisina výšina 642, příspěvková organizace
OZNÁMENÍ O ŘEDITELSKÉM VOLNU
Ve dnech:      16. – 20. prosince 2019

Důvod vyhlášení ředitelského volna:

10. 11. 2019

VÝTVARNÉ A FOTOGRAFICKÉ SOUTĚŽE 2019/20

VÝSLEDKY soutěží:

V celostátní výtvarné soutěži " /NE/ BEZPEČNÝ SVĚT CHEMIE " se žákyně  ANTONIE ŠEBKOVÁ umístila na 2. místě. / z 68 škol 251 žáků /

22.5.2019 převzala ocenění  v POSLANECKÉ SNĚMOVNĚ v rámci národní konference " Bezpečnost a ochrana zdraví ve školství ČR "

Listopadové VV a FOTOGRAFICKÉ SOUTĚŽE:

1/ Celostátní výtvarná soutěž - " ANIMAG 2019/20 ", uzávěrka soutěže 31.3.2019

30. 10. 2019

V pátek 25.10.2019 jsme měli možnost v rámci projektu Zapomenutá řemesla se seznámit s prací uměleckého kováře a rasturátora. Kovářství je nejstarším řemeslným oborem, ze kterého postupně vzniklo zlatnictví, puškařství, zámečnictví a další. Celá beseda začala zkouškou našeho talentu - měli jsme za úkol bez použití pravítka či jiné pomůcky spojit rovnými čarami 3 libovolné body na papíře. Někteří si s tím lámali hlavu, zkoušeli různé způsoby, ale nakonec nám to p. Lejsek prozradil. Řekl nám také, že pro toto řemeslo je potřeba mít představivost, šikovnost a umět přemýšlet.

27. 10. 2019

Ve středu 23.10. proběhl první projektový den. Někteří se věnovali svým projektům ve škole, jiní vyrazili do terénu. A tak jsme např. sledovali, jak se mění příroda na podzim, připomněli jsme si založení ČSR, poznávali jsme Liberecký kraj a město Liberec, seznámili jsme se s regionálními pověstmi, navštívili jsme galerii, stali jsme se alchymisty v době Rudolfa II. a absolvovali jsme mnoho dalších zajímavých aktivit.