Jste zde

Zpátky na začátek

Únor 2020

19. 2. 2020

Milí rodiče a předškoláci.
ZŠ Aloisina výšina nabízí budoucím školákům cyklus  osmi výukových lekcí „Předškoláček 2020“. Setkání budou probíhat vždy ve středu a první setkání se uskuteční 26.2.

Více informací s kontakty v přiloženém letáčku.

Mgr.Dana Šourková

10. 2. 2020

VÝTVARNÉ A FOTOGRAFICKÉ SOUTĚŽE 2020

 

VÝSLEDKY soutěží:

V celostátní výtvarné soutěži " /NE/ BEZPEČNÝ SVĚT CHEMIE " se žákyně  ANTONIE ŠEBKOVÁ umístila na 2. místě. / z 68 škol 251 žáků /

22.5.2019 převzala ocenění  v POSLANECKÉ SNĚMOVNĚ v rámci národní konference " Bezpečnost a ochrana zdraví ve školství ČR "

 

Březnové VV a FOTOGRAFICKÉ SOUTĚŽE:

1/ Celostátní výtvarná soutěž - " ANIMAG 2019/20 ", uzávěrka soutěže 31.3.2020

4. 2. 2020

Úterní odpoledne 4.2. patřilo na naší škole recitátorům. Proběhlo totiž školní kolo recitační soutěže pro žáky 2. stupně. Všichni účastníci recitovali s chutí a zápalem a za to si zaslouží ocenění a poděkování. Ti nejlepší budou školu reprezentovat v okresním kole. V kategorii 6. a 7. tříd to bude Filip Hudec ze 7. A, v kategorii 8. a 9. tříd Vojtěch Matějička a Josef Kováč z 8. B.

3. 2. 2020

Ve čtvrtek 30.1. jsme jako první diváci mohli v Šaldově divadle zhlédnout představení  Vražda v Orient-expresu. Zúčastnili jsme se totiž generální zkoušky. V tomto známém detektivním příběhu A. Christie se snaží detektiv H. Poirot vypátrat, kdo je pachatelem neobvyklé vraždy amerického milionáře a jaký byl její motiv. Během napínavého příběhu jsme se snažili odhadnout, kdo by tím pachatelem mohl být, a o přestávce si to vzájemně sdělovali. Nakonec jsme zjistili, že jsme pravdu měli tak trochu všichni.

25. 2. 2020

ROBOTI ZE 7.A

V rámci úterního projektového dne jsme tvořili roboty z papírových krabic. Výbornou inspirací pro nás byla úvodní prezentace Tea a Tomáše. Uvědomili jsme si, co vše lze pojmem robot označit, kde všude už se používá a co všechno už zastane. Ve školní dílně jsme pak z kartonových krabic vytvořili tělo robota, které jsme doplnili nejrůznějšími doplňky z plastu, kovu, látky a podobně. Roboti se nám opravdu povedli a těšíme se, že ozdobí naši třídu.

Žáci 7.A

23. 2. 2020

Na sobotu 22. února jsme pro vás připravili další ročník nyní již tradiční akce pro předškoláky a jejich rodiče - Škola hravě.

Program celého dopoledne se skládal z několika bodů, přičemž hlavní roli samozřejmě hrály děti. Na jedné straně to byli současní prvňáčci z 1.C, kteří společně s paní učitelkou zahájili celý dopolední program vlastním uměleckým vystoupením.

20. 2. 2020

Vážení rodiče,

v tomto školním roce jsme nuceni lyžařský výcvik pro 7. ročník zrušit. Bude nahrazen pobytovým LV v příštím školním roce.

Veškeré platby za letošní LV jsou stornovány a okamžitě Vám budou vráceny.

18. 2. 2020

14.2. se uskutečnil již 4. ročník Memoriálu Adama Martenka, futsalového turnaje pro 2. stupeň ZŠ. Naši žáci zatím na žádném ročníku nechyběli a ten letošní nebyl vyjímkou.

V silné konkurenci libereckých škol předvedli naši fotbalisté výborný týmový výkon založený na kvalitní obraně a prošli celým turnajem až do finále, kde těsně nestačili na tým "Výběr Adama Martenka", složený z hráčů z více škol. To znamenalo krásné 2. místo v celém turnaji. Moc gratulujeme!

10. 2. 2020

Ve středu 12.2.2020 naši školu navštíví hudební duo Varáci a přiveze bohatý program pro děti pvního i druhého stupně. Žáci se mohou těšit na interaktivní a poutavá představení různých hudebních žánrů. 

9. 2. 2020

Ve čtvrtek 6. 2. jsme opět po nějakém čase zavítali do Krajské vědecké knihovny Liberec. Tentokrát jsme pátrali po původu českých příjmení. Nejprve jsme ve skupinách vyluštili křížovku, a tím jsme se dostali k příjmením, s nimiž jsme dále pracovali. Pomocí odborné literatury jsme zjišťovali četnost jejich výskytu, v kterých příslovích, rčeních či pořekadlech se objevují a jaký je jejich původ. Nejzajímavější byla ta část, kdy jsme pátrali po původu svých příjmení, Zjištění byla občas zajímavá a překvapivá.

Stránky