REGIONÁLNÍ POVĚSTI - projekt 7.A

V úterý 26. 10. 2021 proběhl první (a doufejme, že ne poslední) projektový den v tomto školním roce. Někteří se věnovali svým projektům ve škole, jiní vyrazili ven do přírody. Třída 7. A poznávala Liberecko prostřednictvím regionálních pověstí. Žáci pracovali s texty pověstí z knížky F. Patočky Čerti na Ještědu. Věnovali se nejen literárním textům pověstí, ale také vyhledávali informace o místech, v nichž se pověsti odehrávají, jak tato místa vypadají dnes, co zajímavého je zde možné vidět. Ze získaných informací vytvořili zajímavé plakáty. Výsledky práce pak společně prezentovali. Možná, že někteří tu získali inspiraci pro výlety v době podzimních prázdnin. Práce jsou vystaveny ve vstupní hale.