Jste zde

Zpátky na začátek

3. místo na republikovém finále ve florbalu

Ve dnech 28.-29.3. se v Mladé Boleslavi uskutečnilo dvoudenní republikové finále ve florbalu v kategorii 6.-7. tříd, finále soutěže, které se každoročně účastní obrovské množství škol z celé České republiky a snaží se přes okresní a krajské turnaje probojovat až do republikového finále mezi 6 nejlepších škol. V letošním roce se až do samotného finále podařilo probojovat našemu dívčímu florbalovému týmu.

První den děvčata čekaly 2 zápasy ve skupině o 3 týmech, odkud první 2 družstva postupovala do semifinále a to třetí sehrálo s třetím družstvem ze druhé skupiny zápas o konečné 5. místo. Do turnaje jsme vstoupili výborně výhrou 3:2 nad ZŠ Kaplice. Bohužel druhý zápas proti ZŠ Edvarda Beneše Praha jsme smolně prohráli 5:6, když děvčata nestihla v pauze 30 min. po prvním zápasu úplně zregenerovat. Smolná prohra ve druhém zápasu nás ale příliš mrzet nemusela, protože postup do semifinále ze druhého místa ve skupině nás neminul.

Druhý den ráno jsme nastoupili do semifinálového zápasu proti vítězi druhé skupiny, 6. ZŠ Mladá Boleslav. Z předchozích utkání se soupeř jevil jako velice silný, ale vzhledem k velké vyrovnanosti turnaje a překvapivým výsledkům jednotlivých zápasů si nikdo nemohl být ničím jistý. Zápas dívky začaly výborně, když hrály krásné a napínavé utkání a po 1. třetině vedly 1:0. Od druhé třetiny nám ale bohužel začaly docházet síly, soupeř nás začal značně přehrávat a zápas jsme nakonec prohráli. Čekalo nás tak malé finále o třetí místo. V utkání o 3. místo jsme opět narazili na ZŠ Edvarda Beneše Praha. Tentokrát děvčata neponechala nic náhodě, od začátku zápasu si udržovala stále alespoň dvougólový náskok a bezpečně zvítězila. Z republikového finále si tak ZŠ Alosina výšina odváží úžasné bronzové medaile! Velká gratulace také patří vítězné ZŠ Hranice, která si ve finále dokázala poradit s družstvem 6. ZŠ Mladá Boleslav.

Jako bonus byla naše Kája Klubalová vyhlášena za nejlepší hráčku celého turnaje a to naprosto po zásluze, když nad její hrou nešetřili superlativy všichni přítomní. Kromě krásného výsledku si děvčata z turnaje v Mladé Boleslavi odváží plno zážitků a myslím, že i ještě větší chuť do dalšího sportování.

Školu reprezentovaly: Kája Klubalová, Péťa Škodová, Sára Schindlerová, Kája Churá, Natálka Kolářová, Andrejka Zavadzanová, Ája Vozňáková, Tonča Šebková, Sabča Šťastná, Áďa Krönerová a Naty Nejedlová.