Jste zde

Zpátky na začátek

Nejnovější aktuality

12. 11. 2018

Žáci ateliéru VOHRYZEK  již po několikáté navštívili zajímavou výstavu současného moderního umění, tentokrát ze Slovenska. Mohli zde nalézt mnoho inspirativních nápadů, zjistit moderní trendy, využít interaktivní část výstavy. Žáci 9. ročníku využili i stálou expozici pro přípravu na přijímací řízení na střední umělecké  školy.

Odnesli jsme si všichni mnoho hezkých nápadů.

12. 11. 2018

VÝTVARNÉ A FOTOGRAFICKÉ SOUTĚŽE 2018/19

 

1/ Celostátní výtvarná soutěž - " KOMIKS - vyprávění pamětníka 2. sv. války", uzávěrka soutěže 14.1.2019

www.malach-centrum.cz

2/ Celostátní technická soutěž - " BATERKOŽROUT ", uzávěrka soutěže 31.1.2019

www.recyklohrani.cz

8. 11. 2018

7. listopadu 2018 navštívili žáci a žákyně 7.A a 8.B  v doprovodu svých třídních učitelek večerní představení hry Zamilovaný Shakespeare v Divadle FXŠaldy. Příběh ze života světoznámého dramatika děti velmi zaujal.  Kombinací 

klasické divadelní hry a moderních dramatických postupů jim nenásilně osvětlil možné okolnosti vzniku tragédie Romeo a Julie. Podobnou návštěvu večerního představení budeme určitě opakovat. 

 

6. 11. 2018

Tak jako každý rok i letos jsme vyrazili do Krajské vědecké knihovny Liberec, tentokrát na program o českých příjmeních. A opět jsme se dozvěděli spoustu zajímavých informací. Například která příjmení se vyskytují nejčastěji (vede samozřejmě Novák), která jsou nejkratší, která naopak nejdelší či  neobvyklá, zvláštní. Nejzábavnější byla samozřejmě část, ve které jsme pátrali po původu svých příjmení. I tady jsme byli mnozí dost překvapeni.

3. 11. 2018

V sobotu 3. listopadu 2018 proběhla na naší škole oblíbená akce pro budoucí školáky a jejich rodiče ŠKOLA HRAVĚ.

2. 11. 2018

Víte, kdo bloudí kostelem sv. Kříže v podobě černého psa a straší. Tak to je duch Christiana Platze z Ehrentalu, jednoho z nejznámějších přízraků Liberce. O něm a o dalších strašidlech se dozvěděli mnoho zajímavého žáci 6.C od pana Marka Řeháčka, kterého jsme si pozvali v tomto dušičkovém čase na besedu. Žákům ukázal fotografie míst, která jsou s tajemnými bytostmi spjata, například Šibeniční vrch, skálu Bručoun a Krejčík a doplnil je vyprávěním, které se k nim váže.

1. 11. 2018

                1.listopadu se jedna z chodeb naší školy změnila v doupě plné strašidel, duchů,  pavouků, dýňových lucerniček , ale i čarodějnic a čarodějů. To žáci deváté a osmé třídy spolu s učitelkami angličtiny připravili strašidelné dopoledne pro děti z  1. – 5.tříd. Děti nejen že prošly strašidelným teritoriem, ale mohly si vyplnit i pracovní listy týkající se  této tradice anglicky mluvících zemí.

31. 10. 2018

Od 1.listopadu 2018 se z důvodu zimní přestávky uzavírá pro veřejnost provoz školního hřiště a školní zahrady. V případě příznivých povětrnostních podmínek budou oba prostory otevřeny pro veřejnost od 1. dubna 2019 (viz provozní řád školního hřiště).

25. 10. 2018

Dnešní projektový den jsme využili k procvičení anglické slovní zásoby na téma jídlo a jeho příprava. Zároveň jsme se přesvědčili, že tradiční recepty Anglie jsou jednoduché i chutné.

Reportážní foto:

 

21. 10. 2018

Bude rok 2018 také něčím výjimečný? Taková otázka možná napadla některé žáky 9. a 8. ročníků po přednášce, kterou 19.10.2018 uspořádala naše základní škola ve spolupráci s KVK Liberec. Tématu osudových osmiček se nejprve ujal pan V. Kříček, který hovořil o významných osmičkových letech 20. století. Roky 1968, 1948 a 1938 znamenaly pro náš stát vždy nějakou tragedii. Své vystoupení zakončil rokem 1918, který je hodnocen jako pozitivní milník, protože vznikla Československá republika.

Stránky