Jste zde

Zpátky na začátek

Přišel, zvítězil a postoupil do celostátního kola

 

Tak by se dal shrnout úspěch žáka 9.B Jozefa Kováče v dějepisné olympiádě, i když to, že někam přišel, není úplně pravda, protože v současném nelehkém období distanční výuky probíhají soutěže on-line. Soutěžící se tudíž museli poprat nejen s otázkami a úkoly, ale někdy také s technikou. Pepa ale vše zvládl a ve čtvrtek 18.3., kdy se uskutečnilo krajské kolo letošního jubilejního 50. ročníku, zaměřeného na období baroka, dokázal díky svým znalostem své soupeře z celého kraje porazit. Vítězství mu tak otevřelo dveře do kola celostátního, které se bude konat 23. - 26.5. Tohoto úspěchu dosáhl Pepa díky vlastní píli, důkladné přípravě a především svému zájmu o historii.

Pepovi blahopřejeme, děkujeme za vynikající reprezentaci naší školy a do celostátního kola, které snad proběhne za příznivějších okolností, mu držíme palce.