Jste zde

Zpátky na začátek

Nejnovější aktuality

5. 1. 2020

VÝTVARNÉ A FOTOGRAFICKÉ SOUTĚŽE 2020

 

VÝSLEDKY soutěží:

V celostátní výtvarné soutěži " /NE/ BEZPEČNÝ SVĚT CHEMIE " se žákyně  ANTONIE ŠEBKOVÁ umístila na 2. místě. / z 68 škol 251 žáků /

22.5.2019 převzala ocenění  v POSLANECKÉ SNĚMOVNĚ v rámci národní konference " Bezpečnost a ochrana zdraví ve školství ČR "

 

 

Lednové  VV a FOTOGRAFICKÉ SOUTĚŽE:

1/ Celostátní výtvarná soutěž - " ANIMAG 2019/20 ", uzávěrka soutěže 31.3.2020

1. 1. 2020

 

Na druhý projektový den 12. 12. 2019 si 2. A zvolila Dobrodružství z poznání, které zažívala za chladnějšího počasí v naší nejstarší zoo v ČR. Cílem bylo poznat chované druhy zvířat a jejich zvláštnosti. Velmi poutavým projevem se smyslem pro vtip nás po celou dobu provázel Ing. Leoš Havle, oplývá spoustou znalostí o zvířatech.

25. 12. 2019

Žáci přihlášení na zájezd do Anglie, nezapomeňte se zaregistrovat na stránkách CK! Informace obdrželi rodiče mailem dne 16.12. Děkujeme, Lenka Kyselová

18. 12. 2019

Tak jako každý rok i letos proběhlo ve škole školní kolo Olympiády v českém jazyce. Zúčastnilo se ho 29 žáků 8. a 9. tříd, pro které je tato soutěž určena. S jazykovými a slohovými úkoly si nejlépe poradili T. Chroustová a J. Trojan z 9. B a B. Vítová z 8. B. Tereza a Pepa budou školu reprezentovat v lednu na okresním kole. Už teď jim držíme palce.

 

13. 12. 2019

Předvánoční dobrý skutek


Naše škola se během prosince zapojila do charitativního projektu Krabice od bot, která byla určena pro děti z dětských domovů a pro děti ze sociálně slabších rodin.
Děti spolu s paní učitelkou nebo rodiči naplňovaly krabice různými drobnými dárky. Každá krabice byla určena pro různou věkovou kategorii a zda je pro chlapce nebo dívku. Kromě dárečků děti do krabic přidaly i vlastnoručně vyrobené vánoční přání.
Podařilo se nám nasbírat 51 krabic, které jsme předali v Jablonci v Diakonii, které tuto celou akci zaštiťuje.

13. 12. 2019

Ve čtvrtek 12.12. se výuka regionálních dějin opět uskutečnila v terénu. Tentokrát jsme navštívili Liebiegovo městečko. Prohlídku jsme začali na náměstí Pod Branou, jehož dominantou je dům s věžičkou. Dále se zde nacházely domy s podloubím, obchody a restaurace a odtud vedly uličky do všech stran. Zde byly postaveny domy pro méně majetné i zámožnější zaměstnance textilní továrny. Byla zde vybudována škola zvaná Vincentinum, která poskytovala zázemí pro děti zaměstnanců. Naše cesta dále pokračovala kolem sochy sv. Jana Nepomuckého ke kostelu sv. Vincence.

13. 12. 2019

Ve čtvrtek 12.12. se v liberecké Aréně konalo krajské finále ve florbalu dívek 6.-7. tříd. Tohoto turnaje se účastnily 4 nejúspěšnější školy z libereckého kraje, které se sem kvalifikovaly po vítězstvích ve svých okresních kolech.

10. 12. 2019

V měsících říjnu a listopadu se již tradičně rozjíždí celorepubliková postupová soutěž ve florbalu. V kategorii dívek 6.-7. tříd máme z loňského školního roku na co navazovat, když náš dívčí tým v uplynulém ročníku této soutěže získal bronzové medaile v republikovém finále v Mladé Boleslavi. V letošním školním roce máme za sebou zatím turnaj v základní skupině a okresní finále a oba tyto turnaje naše florbalistky s přehledem ovládly a zajistily si tak postup do krajského finále. Děvčatům patří velká gratulace!

7. 12. 2019

V pátek 6.12. jsme měli možnost poznat další z řemesel v projektu Zapomenutá řemesla. Tentokrát k nám na besedu přišla zahradnice a květinářka ing. Jana Šolcová Maglenová. Seznámila nás se všemi obory, které toto řemeslo zahrnuje, s typy škol, které připravují budoucí zahradníky, sadaře, vinaře a další odborníky. Zmínila také velký úspěch českého zástupce na světové soutěži v USA ve vázání a aranžování květin. Ve druhé části programu si mohli dobrovolníci vyzkoušet aranžování vánočního svícnu a přesazení květiny. Vše zvládli výborně. 

Žáci 7.A, 7.B a 7.C

28. 11. 2019

Oznámení společnosti HAPPYSNACK

Dobrý den,
30.11.2019 bude ukončena platnost karet Happysnack, vydaných v loňském školním roce (v září 2018).
Toto oznámení se netýká karet vydaných v letošním školním roce nebo těch, které již byly prodlouženy dobitím kreditu!

Rodiče si mohou platnost karet prodloužit projevením zájmu, tedy dobitím kreditu v min. výši 10 Kč. Bez poplatku.
Tento kredit není žádný poplatek, celá jeho výše se využije pro nákup zdravých svačinek ze školního automatu Happysnack.

Stránky