Jste zde

Zpátky na začátek

Vítězství mladších žákyň v republikové kvalifikaci ve florbalu

Celorepubliková soutěž ve florbalu se pomalu blíží do finále a k naší obrovské radosti si účast v republikovém finále v kategorii mladších žákyň (dívky 6.-7. ročník) vybojoval i tým naší ZŠ Aloisina výšina!

V uplynulých týdnech se uskutečnilo 5 kvalifikací na republikové finále, kterých se účastnilo celkem 15 nejlepších škol z ČR, které zvítězily ve svém krajském finále ve florbalu. Do republikového finále postupoval vždy jen vítěz kvalifikace. Naše florbalistky se utkaly v liberecké aréně s týmem ze ZŠ Františka Kupky Dobruška (vítěz z královéhradeckého kraje) a s hráčkami ze ZŠ TGM Kutná Hora (vítěz ze středočeského kraje). Termín 14.2. pro nás nebyl úplně šťastný, protože téměř všechny naše hráčky byly tento týden na lyžařském výcviku. Navíc nám 2 florbalistky onemocněly pouhý den před turnajem a nemohli jsme tudíž povolat žádnou náhradu. To při hře 5+1 a počtu 8 hráček v našem týmu včetně brankařky vypadalo jako problém, protože zbylo přesně 5 hráček a brankařka. Holky ale předvedly neuvěřitelný výkon, odehrály 2 zápasy na 3x8 min. bez střídání (!) a navíc oba vyhrály! ZŠ z Dobrušky naše hráčky porazily 6:3 a ZŠ z Kutné Hory 6:4.

Na konci března náš florbalový tým mladších žákyň čeká dvoudenní republikové finále v Mladé Boleslavi, kam se probojovalo 5 nejlepších škol z ČR. Na finále už v našem týmu snad nebudou chybět nyní nemocné Áďa Krönerová a Naty Nejedlová a pokusíme se povolat ještě další posily. Před vystoupením holek v republikové kvalifikaci je nutno smeknout, předvedly úžasný výkon, každá nechala na hřišti úplné maximum, naše nejlepší hráčka Kája Klubalová udivovala všechny přihlížející neskutečnými herními kombinacemi, ale žádná z našich hráček nezůstávala pozadu a každá zaslouží obrovskou pochvalu za krásnou, čistou a férovou hru. Je vidět, že si holky turnaje užívají a je z nich výborná parta a to je hlavní.

V republikové kvalifikaci nás reprezentovaly: Kája Klubalová (centr), Péťa Škodová (útok), Andrejka Zavadzanová (útok), Sára Schindlerová (brankařka), Kája Churá (obrana) a Ája Vozňáková (obrana).