Jste zde

Zpátky na začátek

Liberecká radnice - filmová prohlídka

Ve čtvrtek 14.11. jsme v rámci odpolední výuky regionálních dějin navštívili libereckou radnici. Měli jsme zde zajištěnou komentovanou prohlídku o natáčení filmů v radnici, ale nejen v ní. Paní průvodkyně, která filmovou kancelář založila, nám prostřednictvím fotografií a videí ukázala, jak filmaři proměňují interiéry radnice. Vysvětlila, jak probíhají všechny přípravy, jak se vyrábí kulisy, co všechno je potřeba zařídit a samozřejmě zmínila i některé zážitky ze zákulisí. Pochopili jsme, že je to velmi náročné, a také nás překvapilo, že za tak krátkou dobu získala liberecká filmová kancelář mnoho významných ocenění. Po prohlídce interiérů jsme se dostali až na samotnou věž, ze které byl díky slunečnému počasí nádherný výhled. Všichni jsme byli potěšeni tím, že je Liberec díky své architektuře atraktivní pro takové filmaře, jako je například oscarový režisér Ron Howard, protože ne každé město se tím může pochlubit.

N. Kolářová 8.A