Jste zde

Zpátky na začátek

Vítězství dívek v krajském finále ve florbale

V měsíci listopadu se každoročně většina základních škol v ČR účastní florbalových turnajů pořádaných pod hlavičkou AŠSK, které patří do celorepublikové postupové soutěže. Florbal je mezi dětmi na naší škole velice populární, počet dětí na kroužku florbalu stále stoupá, proto jsme tuto soutěž samozřejmě nemohli vynechat. A v kategorii dívek ze 6.-7. tříd jsme zaznamenali obrovský úspěch!

Že by děvčata mohla vyhrát základní skupinu, kde se utkala se 4 týmy z okresu Liberec, jsem už dopředu očekával. Že se jim to ale povede bez jediného obdrženého gólu a s tak velkou převahou nad zbylými týmy, to mě příjemně překvapilo. Tým našich holek tedy postoupil do okresního finále, kde jsme se utkali s dalšími 4 týmy, které také vyhrály svoji základní skupinu. Dívky nastoupily do okresního finále s respektem k soupeři, ale i k mému překvapení se velká změna od zápasů v základních skupinách nestala a naše žákyně zvítězily ve všech zápasech okresního finále bez jediného obdrženého gólu!

Následoval postup do krajského finále, které se konalo 13.12. v liberecké aréně. V krajském finále se utkají 4 týmy z libereckého kraje, vítězové jednotlivých okresů. Kromě naší ZŠ Aloisina výšina se do krajského finále dostala ZŠ Smržovka, ZŠ TGM Lomnice nad Popelkou a Gymnázium Česká Lípa. Pro náš tým byl obrovský úspěch už jen samotná účast v krajském finále a původním hlavním cílem bylo si především dobře zasportovat a užít si florbalový turnaj. Po předchozích výkonech našich děvčat jsme ale museli začít pomýšlet i na možné vítězství v krajském finále. Holky se již od prvního vhazování svými výkony pasovaly do role favorita turnaje. To, co se nám na začátku listopadu zdálo jako naprosto nemožné a z říše snů, se po krajském finále stalo skutečností a naše žákyně postupují do kvalifikace na republikové finále ve florbale! Vítězství v krajském finále už se sice neobešlo bez obdržených gólů, ale stále měl náš tým vývoj turnaje zcela pod kontrolou, což dokazuje počet střelených gólů, který se zastavil na čísle 14, a počet obdržených gólu, které byly celkem pouze 3. A jestli se nepletu, tak se žákyně naší školy probojovaly mezi 14 nejúspěšnějších florbalových škol v ČR.

Holkám patří obrovská gratulace a poděkování za výbornou a především férovou hru. Musím také zmínit, jaké je vidět na jejich hře velké zlepšení od prvních zápasů. Držte našim žákyním palce v zápasech o republikové finále!

Školu reprezentují: Kája Klubalová, Péťa Škodová, Kája Churá, Sára Schindlerová, Andrejka Zavadzanová, Ája Vozňáková, Naty Nejedlová a Áďa Krönerová.