Jste zde

Zpátky na začátek

MČR dračích lodí Račice 2019

O uplynulém víkendu 6.-8.9.2019 se na krásném kanále pro rychlostní kanoistiku v Račicích uskutečnilo MČR dračích lodí, vrcholná akce tohoto sportu v naší zemi. Vzhledem k tomu, že jsme od letošního června celé prázdniny s vybranými žáky naší školy poctivě trénovali na jablonecké přehradě pod vedením místního oddílu RK Dragons, tak jsme na MČR samozřejmě nemohli chybět. Naši žáci zde startovali pod hlavičkou oddílu RK Dragons Jablonec n.N.

V pátek byly na programu závody menších desítkových lodí na 200 m a 1 km. V naší juniorské kategorii se sešla početná a kvalitní konkurence, takže naše posádka absolvovala krásné a vyrovnané rozjížďky, z kterých dokázala získat 6. místo z 12 startujících na 200 m a 5. místo z 11 startujících na 1 km.

V sobotu už nás čekaly závody v královské disciplíně velkých dvacítkových lodí na 200 a 500 m. Konkurence v juniorské kategorii bohužel značně prořídla, ale rozjížďky junioři absolvovali společně s posádkami dospělých mixů, takže možností porovnání měla naše posádka více než dost. Především v rozjížďkách na 200 m naši junioři předváděli úžasné výkony, když mezi dospělými nebyli rozhodně jen do počtu, ale mnoho jich dokázali v jednotlivých rozjížďkách nechat za svými zády. Druhou juniorskou posádku naši žáci dokázali na 200 i 500 m přesvědčivě porazit a to znamenalo zisk 2 titulů mistrů ČR!

Celý závodní víkend s dračími loděmi hodnotíme rozhodně jako velmi vydařený jak z naší strany, tak po stránce organizační. Děkujeme dětem za jejich nasazení a předvedené výkony a obrovské poděkování patří týmu RK Dragons Jablonec n.N., hlavně Tomanovi, bez kterého by nebylo vůbec možné něco takového zrealizovat.

Na více fotografií se můžete podívat v galerii: Fotogalerie MČR dračích lodí Račice 2019