Jste zde

Zpátky na začátek

Ještěd - exkurze

V pátek 10.6.2022 byl cílem naší exkurze Ještěd. Tuto stavbu, která se stala ikonou celého Libereckého kraje, sice každý zná, ale my jsme měli možnost si prohlédnout hotel zevnitř. Po nenáročném výstupu po modré turistické značce a po krátkém odpočinku u chaty Rohanka nás přivítala naše průvodkyně, která nás nejprve seznámila s historií tohoto místa. Pak přišly na řadu informace o současné stavbě ve tvaru hyperboloidu, která vznikla díky projektu architekta Karla Hubáčka. Vzápětí jsme měli možnost nahlédnout do vnitřku této stavby. Byli jsme upozorněni na válec, který celou stavbu drží, a lana, která drží jednotlivá patra. V hotelu jsme obdivovali retropokoj, který je zařízen replikami a částečně zrenovovaným nábytkem podle plánů architekta O. Binara. Nahlédli jsme i do luxusního apartmá. Někteří se pohoupali v zrestaurovaných závěsných křeslech. Kolem unikátní kované mříže jsme sešli do restaurace, kolem baru prošli do salonku, kde nás zaujala bílá křesla. Při zařizování všech interiérů byl kladen důraz na to, aby vše bylo do posledního detailu stejně neobvyklé, jako je neobvyklá a jedinečná celá stavba. Protože byl krásný den, ocenili jsme i krásný výhled na všechny světové strany.