Nejnovější aktuality

13. 12. 2019

Předvánoční dobrý skutek

Naše škola se během prosince zapojila do charitativního projektu Krabice od bot, která byla určena pro děti z dětských domovů a pro děti ze sociálně slabších rodin.
Děti spolu s paní učitelkou nebo rodiči naplňovaly krabice různými drobnými dárky. Každá krabice byla určena pro různou věkovou kategorii a zda je pro chlapce nebo dívku. Kromě dárečků děti do krabic přidaly i vlastnoručně vyrobené vánoční přání.
Podařilo se nám nasbírat 51 krabic, které jsme předali v Jablonci v Diakonii, které tuto celou akci zaštiťuje.

10. 12. 2019

V měsících říjnu a listopadu se již tradičně rozjíždí celorepubliková postupová soutěž ve florbalu. V kategorii dívek 6.-7. tříd máme z loňského školního roku na co navazovat, když náš dívčí tým v uplynulém ročníku této soutěže získal bronzové medaile v republikovém finále v Mladé Boleslavi. V letošním školním roce máme za sebou zatím turnaj v základní skupině a okresní finále a oba tyto turnaje naše florbalistky s přehledem ovládly a zajistily si tak postup do krajského finále. Děvčatům patří velká gratulace!

7. 12. 2019

V pátek 6.12. jsme měli možnost poznat další z řemesel v projektu Zapomenutá řemesla. Tentokrát k nám na besedu přišla zahradnice a květinářka ing. Jana Šolcová Maglenová. Seznámila nás se všemi obory, které toto řemeslo zahrnuje, s typy škol, které připravují budoucí zahradníky, sadaře, vinaře a další odborníky. Zmínila také velký úspěch českého zástupce na světové soutěži v USA ve vázání a aranžování květin. Ve druhé části programu si mohli dobrovolníci vyzkoušet aranžování vánočního svícnu a přesazení květiny. Vše zvládli výborně.

Žáci 7.A, 7.B a 7.C

28. 11. 2019

Oznámení společnosti HAPPYSNACK

Dobrý den,
30.11.2019 bude ukončena platnost karet Happysnack, vydaných v loňském školním roce (v září 2018).
Toto oznámení se netýká karet vydaných v letošním školním roce nebo těch, které již byly prodlouženy dobitím kreditu!

Rodiče si mohou platnost karet prodloužit projevením zájmu, tedy dobitím kreditu v min. výši 10 Kč. Bez poplatku.
Tento kredit není žádný poplatek, celá jeho výše se využije pro nákup zdravých svačinek ze školního automatu Happysnack.

14. 11. 2019

Základní škola Liberec, Aloisina výšina 642, příspěvková organizace
OZNÁMENÍ O ŘEDITELSKÉM VOLNU
Ve dnech:      16. – 20. prosince 2019

Důvod vyhlášení ředitelského volna:

4. 11. 2019

1. listopadu proběhla již tradiční akce připomínající tradice anglicky mluvících zemín -Halloweenská strašidelná chodba pro všechny žáky 1. stupně. Učitelky angličtiny ve spolupráci se žáky 9.B a 8.A uspořádali pro děti strašidelné dopoledne, jehož vyvrcholením byla procházka opravdu strašidelnou chodbou kolem svítících dýní, pod visícími pavouky, za doprovodu podivných zvuků.

Děkujeme tímto všem žákům, kteří nám s akcí pomohl,i a také všem dětem, které se zúčastnily.

Angličtinářky

3. 11. 2019

První projektový den 24. října 2019 prožili žáci 2. A v Dolánkách u Turnova v Domě přírody. V rámci celoročního projektu "Putování mezi stromy za vílami a skřítky" se zúčastnili výukového programu "Ze života stromů". Pomocí aktivit a her se učili rozlišovat jednotlivé druhy stromů vyskytujících se v Českém ráji. Zjišťovali, kde jednotlivé druhy rostou a jaké plody, kůru, listy (jehličí) mají. Prohlédli si stálou interaktivní expozici a na chvíli se ocitli v ráji přírody. Nechyběla ani podzimní barevná vycházka s poznáváním u řeky Jizery.

30. 10. 2019

V pátek 25.10.2019 jsme měli možnost v rámci projektu Zapomenutá řemesla se seznámit s prací uměleckého kováře a rasturátora. Kovářství je nejstarším řemeslným oborem, ze kterého postupně vzniklo zlatnictví, puškařství, zámečnictví a další. Celá beseda začala zkouškou našeho talentu - měli jsme za úkol bez použití pravítka či jiné pomůcky spojit rovnými čarami 3 libovolné body na papíře. Někteří si s tím lámali hlavu, zkoušeli různé způsoby, ale nakonec nám to p. Lejsek prozradil. Řekl nám také, že pro toto řemeslo je potřeba mít představivost, šikovnost a umět přemýšlet.

27. 10. 2019

Ve středu 23.10. proběhl první projektový den. Někteří se věnovali svým projektům ve škole, jiní vyrazili do terénu. A tak jsme např. sledovali, jak se mění příroda na podzim, připomněli jsme si založení ČSR, poznávali jsme Liberecký kraj a město Liberec, seznámili jsme se s regionálními pověstmi, navštívili jsme galerii, stali jsme se alchymisty v době Rudolfa II. a absolvovali jsme mnoho dalších zajímavých aktivit.

13. 12. 2019

Ve čtvrtek 12.12. se výuka regionálních dějin opět uskutečnila v terénu. Tentokrát jsme navštívili Liebiegovo městečko. Prohlídku jsme začali na náměstí Pod Branou, jehož dominantou je dům s věžičkou. Dále se zde nacházely domy s podloubím, obchody a restaurace a odtud vedly uličky do všech stran. Zde byly postaveny domy pro méně majetné i zámožnější zaměstnance textilní továrny. Byla zde vybudována škola zvaná Vincentinum, která poskytovala zázemí pro děti zaměstnanců. Naše cesta dále pokračovala kolem sochy sv. Jana Nepomuckého ke kostelu sv. Vincence.