Nejnovější aktuality

2. 4. 2019

Z technických důvodů bude otevřené hřiště pro veřejnost od pondělí 8.dubna.

Děkujeme za pochopení.

18. 4. 2019

V úterý 16.4. nás navštívila vyučená krejčová Lenka Breburdová, která pracuje v libereckém divadle, kde vyrábí kostýmy na míru. Při prezentaci jsme se seznámili s historií krejčovství a zjistili jsme, že patří k nejstarším řemeslům vůbec. Dozvěděli jsme se, že lidé velmi dlouho nosili jen jednoduché tuniky a pod oděvem se nenosilo spodní prádlo, že se brnění vyrábělo z několika vrstev látek, na které se našívaly plíšky, protože to kovové si mohli dovolit jen ti nejbohatší. Mohli jsme si prohlédnout historické nůžky, střihy a různé vzorky látek.

14. 4. 2019

Ve středu 10. dubna jsme si ověřili naše znalosti a dovednosti při setkání se studenty ze Skotska. Představili nám svou zemi, ochutnali jsme typické skotské sladkosti a snažili se naučit pár slovíček v gaelštině. How are you? Ciamar a tha thu/sibh?  a  Thank you. Tapadh leat/leibh.  bylo pro nás překvapením. Na závěr setkání došlo i na skotské tance a písničku.

11. 4. 2019

Dne 10.4. se vybraní žáci naší školy zúčastnili soutěže v dopravní výchově. Žáci z 5., 6., 7. a 8. tříd si vyzkoušeli jízdu zručnosti, jejíž cílem bylo vyhnout se těžkým překážkám, projet slalomem, dále projít zkouškou z první pomoci, uspět v testu a také zvládnout jízdu po dopravním hřišti v limitu 5 minut s co nejmenším počtem chyb.

V celkovém pořadí naše škola skončila sice na 4. místě (z 5 zúčastněných), ale v soutěži jednotlivců se nejlépe dařilo Štěpánu P. a Sabině S., kteří skončili na krásném 2. a 3. místě!

8. 4. 2019

V měsíci dubnu se každoročně koná mnoho fotbalových turnajů pro různé věkové kategorie. Pro ty nejstarší chlapce z 8.-9. tříd je organizována postupová soutěz v minifotbalu, což je fotbal na polovičním hřišti s velkými fotbalovými branami a s počtem 6+1 hráčů na hřišti. Naši fotbalisté odehráli turnaj v základní skupině na ZŠ Barvířské 4.4.

3. 4. 2019

Na další besedu k nám 29.3. přišla ing. Jana Šolcová Maglenová, která nám objasnila, co všechno toto řemeslo obnáší, jaká je historie zahradnictví a co všechno do tohoto oboru spadá. Vypravování se nám líbilo, protože jsme se dozvěděli mnoho nových zajímavých věcí. Například nás zaujala informace o holandské burze, kde se na ploše velké jako 160 fotbalových hřišť prodá denně 16 milionů řezaných květin. Dozvěděli jsme se také, že i rostliny mají své doktory - fytopatology, že saláty je nejlepší pěstovat na vodě.

1. 4. 2019

VÝTVARNÉ A FOTOGRAFICKÉ SOUTĚŽE 2018/19

1/ Celostátní výtvarná soutěž - " EVROPA VE ŠKOLE ", uzávěrka soutěže 12.4. 2019

www.talentovani.cz

2/ Celostátní výtvarná soutěž - " ODĚV A TEXTIL, LIBEREC 2019 ", uzávěrka soutěže 31.5.2019

www.odevatextil-liberec.cz

3/ Celostátní fotografická soutěž - " SOUTĚŽNÍ TÉMATA ", uzávěrka soutěže po měsících

www.fotostar.cz

1. 4. 2019

Přestože bylo dnes "apríla", sešli jsme se ráno všichni před libereckou radnicí. Odtud jsme se vydali                        k podzemnímu protiatomovému krytu, kde na nás už čekal pan průvodce. Během více než hodinové prohlídky jsme se dozvěděli např. to, že se zde původně v roce 1939 začal budovat silniční tunel, který měl vést pod Sokolovským náměstím, že se během války stavba změnila na protiletecký kryt a v 50. letech pak na protiatomový kryt civilní obrany.

30. 3. 2019

Ve dnech 28.-29.3. se v Mladé Boleslavi uskutečnilo dvoudenní republikové finále ve florbalu v kategorii 6.-7. tříd, finále soutěže, které se každoročně účastní obrovské množství škol z celé České republiky a snaží se přes okresní a krajské turnaje probojovat až do republikového finále mezi 6 nejlepších škol. V letošním roce se až do samotného finále podařilo probojovat našemu dívčímu florbalovému týmu.

26. 3. 2019

Ve středu 20.března jsme se opět vydali na večerní představení do Šaldova divadla. Tentokrát jsme vybrali balet Vánoční koleda podle Charlese Dickense, kdy lakomý stařík Vydřigroš pronásledován duchy ze strachu o svou duši se stane jiným člověkem. I když mnozí z nás baletní představení ještě neviděli, hudba i taneční výkony sólistů se nám moc líbily a již se těšíme na květen, tentokrát do Malého divadla.

žáci VII.A a VIII.B