Jste zde

Zpátky na začátek

První dny ze zájezdu do Anglie

Zdravíme z Eastbourne, po nočním přejezdu a poněkud rozhoupané cestě přes kanál jsme strávili první příjemný slunečný den v Portsmouth. Navštívili jsme historickou loď admirála Nelsona Victory. Podívali jsme se na přístav z výšky 100m z věže Spinnacker Tower. Večer už nás očekávaly naše nové sympatické rodiny.
V pondělí nám začala škola, máme 3 hodiny po 60 minutách s přestávkami 15 minut. Jsme rozděleni do tří skupin. Probrali jsme historii Tudorovců, anglické jídlo a sportovní kvíz. I když nesmíme mluvit česky, všechno jsme zvládli a odpoledne nás čekal výlet na Hever castle - zámek, kde prožila dětství Anna Boleynová, jedna z manželek Jindřicha VIII. V zámeckých zahradách jsme se vydováděli ve vodním bludišti a prohlédli si výstavku historických miniaturních domečků. Za tmy jsme se vrátili do Eastbourne k našim rodinám. V úterý nás po škole čeká přímořský Brighton s mořským akváriem a historickými uličkami.
Přílohou je několik reportážních fotografií.
žáci ZŠ & Lenka Kyselová, Lenka Černá a Věra Kadlecová