Nejnovější aktuality

19. 3. 2019

Pěkného florbalového úspěchu se podařilo v minulém týdnu dosáhnout chlapcům ze 4.-5. tříd. Ve středu 13.3. naši florbalisté nejdříve sehráli turnaj v základní skupině na ZŠ Dobiášova, odkud vítěz postupoval dále do okresního finále. Kromě domácí ZŠ Dobiášova si kluci zahráli ještě proti ZŠ Broumovské a oba zápasy poměrně s přehledem vyhráli.

15. 3. 2019

Ve čtvrtek 14.3. proběhlo okrení kolo recitační soutěže žáků II.st. ZŠ. Z naší školy se zúčastnili tři soutěžící a po velmi dobrém výstupu tak do krajského kola postoupili Jozef Kováč a Vojtěch Matějíčka ze 7.B. Ve velké konkurenci se neztratila ani Kristýna Šťastná z 8.B. Všem děkujeme za reprezentaci školy a blahopřejeme k postupu.

15. 3. 2019

14. března proběhlo okresní kolo recitační soutěže. V kategorii 8. a 9. tříd reprezentovala naši školu Kristýna Šťastná.

11. 3. 2019

Cílem programu je pomoci dětem zorientovat se v oblasti správné péče o chrup dětí a prevence zubního kazu.

27. 2. 2019

Pro sběr papíru v březnu (viz kalendář akcí) připomínáme změnu sběrného místa u tělocvičny školy.

26. 2. 2019

Projektový den 26.2. jsme tentokrát strávili mimo školu - na zajímavé exkurzi ve firmě Detoa v Jiřetíně pod Bukovou.

Dozvěděli jsme se, kdy firma vznikla, jak se postupně měnila a vyvíjela. Měli jsme možnost projít celým výrobním provozem a seznámit se s tím, jak vznikají dřevěné hračky.

Nakonec jsme v tvořivé dílně ze zakoupených komponentů vytvářeli svoje vlastní hračky.

Žáci 8. A.

26. 2. 2019

V pátek 22.2.2019 za námi v rámci projektu Zapomenutá řemesla přišel umělecký kovář a restaurátor D. Lejsek, který pracuje v Severočeském muzeu. Na začátku nám barvitě popsal, co všechno musí takový kovář umět a zvládnout, aby se stal pravým mistrem svého oboru. Při ukázkách působivých kreseb nám vysvětloval, že kromě výtvarného talentu jsou nutné znalosti z dějin umění, zeměpisu, matematiky, fyziky, chemie a že restaurování kovových předmětů z různých historických období dá pěkně zabrat. Pak už si mohli dobrovolníci vyzkoušet jednoduché styly zdobení pomocí speciálních nástrojů.

20. 2. 2019

Pravěk

V rámci výuky vlastivědné látky PRAVĚK se na chvíli z žáků 4.A stali sochaři-umělci, kteří si zkusili vymodelovat největší nález této doby, a to Věstonickou Venuši. Před samotnou prací si ze všech dostupných zdrojů zjistili o této vzácné sošce nahé ženy všechny zajímavosti a fakta. S výsledkem práce žáků se s vámi rádi podělíme….   (naleznete v příloze).

Jana Martínková

18. 2. 2019

Celorepubliková soutěž ve florbalu se pomalu blíží do finále a k naší obrovské radosti si účast v republikovém finále v kategorii mladších žákyň (dívky 6.-7. ročník) vybojoval i tým naší ZŠ Aloisina výšina!

10. 2. 2019

VÝTVARNÉ A FOTOGRAFICKÉ SOUTĚŽE 2018/19

1/ Celostátní výtvarná soutěž - " EVROPA VE ŠKOLE ", uzávěrka soutěže 12.4. 2019

www.talentovani.cz