Jste zde

Zpátky na začátek

Vystoupení pěveckého sboru Výšinka v rámci English Christmas Concert II

V úterý 4. prosince 2018 se pěvecký sbor Výšinka zúčastnil svého prvního koncertu v tomto školním roce. Událost s názvem English Christmas Concert II "Ve světle svíček" se těšila velkému zájmu ze strany veřejnosti a přilákala do kostela svatého Antonína Velikého spoustu diváků.

Díky spolupráci naší školy s Technickou univerzitou v Liberci se Výšinka se stala součástí velkého projektu, v jehož čele stály univerzitní sbory Bohemian chór a Aurea Rosa pod vedením MgA. Jany Konvalinkové, Ph.D. a Christophera Muffetta, M.A., kteří stojí za zrodem celé této akce. Kromě Výšinky se k univerzitním sborům připojil i sbor dětí ze ZŠ Světlá pod Ještědem. Vznikl tak jeden velký sbor, který čítal přes stovku zpěváků.

Diváci si mohli poslechnout tradiční anglické písně s vánoční tematikou, prokládané anglickými biblickými texty. Vše se neslo v duchu příjemné adventní atmosféry. Na koncertě pronesl pár slov i rektor liberecké univerzity, pod jehož záštitou byla událost uspořádána.

Nyní se setkáváme se samými pozitivními ohlasy, a je nutné podotknout, že i naše Výšinka nese na tomto úspěchu svůj podstatný podíl. Dovolte mi, prosím, touto cestou poděkovat nejen našim šikovným zpěvačkám z Výšinky, které se koncertu zúčastnily, ale i všem rodičům, přátelům a také zaměstnancům a žákům naší školy, kteří nás přišli podpořit.

Odkazy:
Reportáž o koncertě: http://www.genusplus.cz/zblizka/styl/english-christmas-concert-ii.-konce...
Krátké video: https://www.youtube.com/watch?v=pbuDfyCRKDM&feature=youtu.be