Jste zde

Zpátky na začátek

Nejnovější aktuality

19. 2. 2020

Milí rodiče a předškoláci.
ZŠ Aloisina výšina nabízí budoucím školákům cyklus  osmi výukových lekcí „Předškoláček 2020“. Setkání budou probíhat vždy ve středu a první setkání se uskuteční 26.2.

Více informací s kontakty v přiloženém letáčku.

Mgr.Dana Šourková

10. 2. 2020

VÝTVARNÉ A FOTOGRAFICKÉ SOUTĚŽE 2020

 

VÝSLEDKY soutěží:

V celostátní výtvarné soutěži " /NE/ BEZPEČNÝ SVĚT CHEMIE " se žákyně  ANTONIE ŠEBKOVÁ umístila na 2. místě. / z 68 škol 251 žáků /

22.5.2019 převzala ocenění  v POSLANECKÉ SNĚMOVNĚ v rámci národní konference " Bezpečnost a ochrana zdraví ve školství ČR "

 

Únorové VV a FOTOGRAFICKÉ SOUTĚŽE:

1/ Celostátní výtvarná soutěž - " ANIMAG 2019/20 ", uzávěrka soutěže 31.3.2020

4. 2. 2020

Úterní odpoledne 4.2. patřilo na naší škole recitátorům. Proběhlo totiž školní kolo recitační soutěže pro žáky 2. stupně. Všichni účastníci recitovali s chutí a zápalem a za to si zaslouží ocenění a poděkování. Ti nejlepší budou školu reprezentovat v okresním kole. V kategorii 6. a 7. tříd to bude Filip Hudec ze 7. A, v kategorii 8. a 9. tříd Vojtěch Matějička a Josef Kováč z 8. B.

3. 2. 2020

Ve čtvrtek 30.1. jsme jako první diváci mohli v Šaldově divadle zhlédnout představení  Vražda v Orient-expresu. Zúčastnili jsme se totiž generální zkoušky. V tomto známém detektivním příběhu A. Christie se snaží detektiv H. Poirot vypátrat, kdo je pachatelem neobvyklé vraždy amerického milionáře a jaký byl její motiv. Během napínavého příběhu jsme se snažili odhadnout, kdo by tím pachatelem mohl být, a o přestávce si to vzájemně sdělovali. Nakonec jsme zjistili, že jsme pravdu měli tak trochu všichni.

31. 1. 2020

28. ledna se naše florbalistky ze 6. a 7. tříd zúčastnily kvalifikace o republikové finále ve florbalu dívek kat. III. Naše žákyně se do turnaje kvalifikovaly přesvědčivým vítězstvím v krajském finále. Tentokrát jim soupeřem v liberecké aréně byla ZŠ Mládežnická Trutnov, vítěz z Královéhradeckého kraje, a 6. ZŠ Mladá Boleslav, druhý tým ze Středočeského kraje. Protože v loňském školním roce děvčata v tomto turnaji zvítězila, letošní cíl byl jasný, obhajoba vítězství.

29. 1. 2020

V úterý 28.1. 2020 jsme se v rámci ateliéru VOHRYZEK v Oblastní galerii Liberec seznamovali s různými výtvarnými styly. Měli jsme možnost poznat různé autory a různé výtvarné směry. Během návštěvy jsme prošli všemi kouty galerie. Galerie nás zaujala svou pestrostí,  strávili jsme zde příjemné odpoledne.

Tomáš Stodůlka, 8.B

29. 1. 2020

28.ledna 2020 proběhlo školní kolo olympiády v Aj.

Zúčastnilo se 25 žáků II. stupně.

V kategorii 6. a 7. roč.

1. místo Primas Elea - 7.B

2. místo Jurčenko Jiří  - 7.C

3. místo  Holíková Adéla - 6.A - a Hudec  Filip - 7.A

 

Kategorie 8.9. roč.

1. místo Škoda Věroslav - 9.A

2. místo Kredvik Tobias - 9.B

3. místo Urban Alex - 9.A

Děkujeme všem . kteří se zúčastnili. Blahopřejeme vítězům.

Vítězové nás budou reprezentovat v okresním kole 11.února.

28. 1. 2020

Dne 24.1.2020 nás v rámci cyklu Zapomenutá řemesla navštívil mistr hodinář pan V. Kaše. V úvodu nás seznámil s historií měření času a s různými druhy hodin. Pak už přišly na řadu důlčíky, výstružníky, nýtovačky, leštičky, rollery a řada dalších nástrojů a pomůcek, které jsme si mohli nejen prohlédnout, ale i osahat. Dozvěděli jsme se, k čemu je hodináři využívají a jak se s nimi pracuje. Protože se často pracuje s velmi malými součástkami a je vyžadována přesnost, je také potřebnou dovedností umět si nasadit na oko lupu. O to se někteří žáci marně pokoušeli.

24. 1. 2020

Vážení rodiče,

dovolujeme si Vás pozvat na další ročník oblíbené akce pro předškoláky a jejich rodiče - ŠKOLA HRAVĚ, která proběhne na naší škole v sobotu 22. února 2020

Je připravený bohatý program, jako například tvořivé dílničky pro samotné předškoláky, nebo naopak prezentace současných prvňáčků.

Mysleli jsme samozřejmě i na rodiče, kteří si budou moci prohlédnout prostory naší školy, seznámit se se vzdělávacím plánem naší školy, a nebo si jen pochutnat na kávě v naší malé improvizované kavárničce.

5. 1. 2020

VÝTVARNÉ A FOTOGRAFICKÉ SOUTĚŽE 2020

 

VÝSLEDKY soutěží:

V celostátní výtvarné soutěži " /NE/ BEZPEČNÝ SVĚT CHEMIE " se žákyně  ANTONIE ŠEBKOVÁ umístila na 2. místě. / z 68 škol 251 žáků /

22.5.2019 převzala ocenění  v POSLANECKÉ SNĚMOVNĚ v rámci národní konference " Bezpečnost a ochrana zdraví ve školství ČR "

 

 

Lednové  VV a FOTOGRAFICKÉ SOUTĚŽE:

1/ Celostátní výtvarná soutěž - " ANIMAG 2019/20 ", uzávěrka soutěže 31.3.2020

Stránky