Jste zde

Zpátky na začátek

Zapomenutá řemesla - zahradnice, květinářka

Na další besedu k nám 29.3. přišla ing. Jana Šolcová Maglenová, která nám objasnila, co všechno toto řemeslo obnáší, jaká je historie zahradnictví a co všechno do tohoto oboru spadá. Vypravování se nám líbilo, protože jsme se dozvěděli mnoho nových zajímavých věcí. Například nás zaujala informace o holandské burze, kde se na ploše velké jako 160 fotbalových hřišť prodá denně 16 milionů řezaných květin. Dozvěděli jsme se také, že i rostliny mají své doktory - fytopatology, že saláty je nejlepší pěstovat na vodě. Překvapila nás také informace, že listnaté stromy v horkých letních dnech dokáží ve městech  teplotu zchladit až o 40 stupňů Celsia. Na závěr jsme se dozvěděli, jaké předpoklady a znalosti musí budoucí zahradníci mít. Nejdůležitější z nich je láska k rostlinám. 

M. Samšiňáková 7.B