Jste zde

Zpátky na začátek

Návštěva divadelního představení

Ve čtvrtek 30.1. jsme jako první diváci mohli v Šaldově divadle zhlédnout představení  Vražda v Orient-expresu. Zúčastnili jsme se totiž generální zkoušky. V tomto známém detektivním příběhu A. Christie se snaží detektiv H. Poirot vypátrat, kdo je pachatelem neobvyklé vraždy amerického milionáře a jaký byl její motiv. Během napínavého příběhu jsme se snažili odhadnout, kdo by tím pachatelem mohl být, a o přestávce si to vzájemně sdělovali. Nakonec jsme zjistili, že jsme pravdu měli tak trochu všichni. Dozvěděli jsme se také, že jedna z divadelních pověr říká, že když se na konci generální zkoušky zatleská, přinese to celé hře smůlu a neúspěch. Proto jsme výkony herců na konci představení ocenili dupáním a máváním.

Pokud chcete i vy zjistit, co se v Orient-expresu odehrálo, musíte do divadla na toto představení přijít.

Žáci 7.A, 7.C, 8.A a 9.B