Strašidla a pohádkové bytosti Liberecka

Víte, kdo bloudí kostelem sv. Kříže v podobě černého psa a straší. Tak to je duch Christiana Platze z Ehrentalu, jednoho z nejznámějších přízraků Liberce. O něm a o dalších strašidlech se dozvěděli mnoho zajímavého žáci 6.C od pana Marka Řeháčka, kterého jsme si pozvali v tomto dušičkovém čase na besedu. Žákům ukázal fotografie míst, která jsou s tajemnými bytostmi spjata, například Šibeniční vrch, skálu Bručoun a Krejčík a doplnil je vyprávěním, které se k nim váže. Prozradil jim také, že většina německých pověstí, které o těchto místech vyprávějí, jsou mnohem morbidnější než české a velmi často se v nich umírá. Po závěrečném potlesku některé žáky napadlo, že bychom mohli některá místa společně navštívit.