Jste zde

Zpátky na začátek

Mistrovství ZŠ dračích lodí

Den před vydáváním vysvědčení, 27.6., se vybraní sportovci z naší školy zúčastnili Mistrovství ZŠ dračích lodí, které už druhým rokem pořádal na přehradě v Jablonci n. N. jablonecký oddíl dračích lodí RK dragons. Naši žáci měli na co navazovat, protože v loňském roce jsme tyto závody vyhráli.

Díky obrovské ochotě lidí z RK dragons a chuti dětí se zlepšovat jsme neponechali nic náhodě a před vlastním závodem jsme absolvovali 2 tréninky na dračí lodi. To byl velký pokrok v přípravě oproti tréninku na suchu před nedávnými závody na liberecké přehradě. Jak jsme od začátku závodu zjišťovali, trénink na vodě nám opravdu přišel vhod, protože konkurence se od loňského ročníku výrazně zvýšila a obhajoba se zdála být těžší než loňské premiérové vítězství. Z kvalifikačních rozjížděk jsme do finále postupovali ze druhého místa, když nás v obou rozjížďkách porazila posádka ze ZŠ Arbesova, 2. nejrychlejší družstvo loňského závodu. Před finálovou jízdou celou naši posádku ale skvěle nabudil motivační proslov Tomáše Ištoka, poučili jsme se z drobných chyb v předchozích rozjížďkách a po výborném a bojovném výkonu jsme brali těsné vítězství o 0,2 s před posádkou ze ZŠ Arbesova.

V letošním ročníku pro nás ale organizátor připravil ještě větší výzvu, když vítěz jabloneckého závodu má možnost startovat na zářijovém MČR dračích lodí na kanálu v Račicích! MČR dračích lodí je tedy dalším cílem posádky naší ZŠ, před kterým nás ale ještě čeká během prázdnin mnoho hodin pádlování na jablonecké přehradě. Velké díky patří RK dragons za ochotu a umožnění tréninků naší posádky a stejně tak děkujeme našim žákům a žákyním za jejich zodpovědný přístup k tréninku a chuť trénovat ve svém volném čase.