Jste zde

Zpátky na začátek

Nejnovější aktuality

26. 6. 2022

NEZAPOMEŇTE PŘES PRÁZDNINY FOTIT - zajímavosti, krajiny, makra a vše krásné, co vás cestou prázdnin potká.

VÝSLEDKY SOUTĚŽÍ :

I v tomto školním roce získávají žáci naší školy řadu úspěchů ve výtvarných soutěžích, kterých se účastní. Ve čtvrtek 2. 6. převzala v Krajské vědecké knihovně Liberec Karolína SUCHÁNKOVÁ z 8. C ocenění v rámci výtvarné soutěže Ilustrace tradičně, netradičně i jinak. Odborná porota ocenila její ilustraci Souboj Learta a Hamleta.

25. 6. 2022

Žáci 8. ročníku na závěr školního roku využili návštěvu Tecnického muzea Liberec k upevňování učiva o technice. Učivo si doplnili zajímavými ukázkami strojů, přístrojů a vozidel z tech. historie celého světa. Z odborného výkladu se dozvěděli spoustu neznámých skutečností z vývoje techniky i průmyslového rozvoje Liberecka. Prohlídka se nám velmi líbila, a proto bychom na ni rádi v příští školním roce navázali.

24. 6. 2022

Tým vybraných žáků osmých ročníků naší školy (Tomáš Hejzlar, Anežka Motyčková, Tomáš Soukup, Hana Steblová a Jan Šafka, pod vedením Mgr. Michala Smrže) v předešlém půl roce usilovně pracoval na projektu Příběhy našich sousedů, který pořádá organizace Post Bellum - Paměť národa.

14. 6. 2022

PŘIJATÍ/NEPŘIJATÍ ŽÁCI K ZÁKLADNÍMU VZDĚLÁVÁNÍ NA ZŠ ALOISINA VÝŠINA

11. 6. 2022

V pátek 10.6.2022 byl cílem naší exkurze Ještěd. Tuto stavbu, která se stala ikonou celého Libereckého kraje, sice každý zná, ale my jsme měli možnost si prohlédnout hotel zevnitř. Po nenáročném výstupu po modré turistické značce a po krátkém odpočinku u chaty Rohanka nás přivítala naše průvodkyně, která nás nejprve seznámila s historií tohoto místa.

9. 6. 2022

Výběrové řízení na obsazení pracovní pozice uklízečka v Základní škole Aloisina výšina

9. 6. 2022

Vážení rodiče,
zveme Vás na schůzku rodičů budoucích prvňáčků, která se uskuteční
ve čtvrtek 16. 6. 2022 od 16:30 hodin v naší základní škole.
Schůzka proběhne v budoucích prvních třídách a je určena pouze pro rodiče.
Do které první třídy vaše dítě v září nastoupí se dozvíte při příchodu do školy.

2. 6. 2022

Ve středu 1. 6. 2022 se v roli účinkujících zúčastnili prvňáčci z kroužku odpolední tvořivé dramatiky  doprovodného programu na  Festivale dětského čtenářství. Na náměstí Dr. Eduarda Beneše před libereckou radnicí reprezentovali naši školu s pásmem Škola není obyčejný domeček sestaveným z veršů Radka Malého z knihy Kam až smí smích. Z vystoupení našich prvňáčků čišelo nadšení z pohybu, radost, hravost a dynamika.  

2. 6. 2022

Po dvě květnová odpoledne byly na naší škole pro rodiče připraveny workshopy týkající se výuky matematiky. Rodiče budoucích prvňáčků, ale i rodiče stávajících žáků měli možnost vyzkoušet si způsob konstruktivistické výuky matematiky na vlastní kůži.

2. 6. 2022

I v tomto školním roce získávají žáci naší školy řadu úspěchů ve výtvarných soutěžích, kterých se účastní. Ve čtvrtek 2. 6. převzala v Krajské vědecké knihovně Liberec Karolína Suchánková z 8. C ocenění v rámci výtvarné soutěže Ilustrace tradičně, netradičně i jinak. Odborná porota ocenila její ilustraci Souboj Learta a Hamleta.

Festival dětského čtenářství - výstavy

Stránky