Jste zde

Zpátky na začátek

Štafetový pohár

Ve středu 24.4. se vybraní sportovci z naší školy zúčastnili tradiční atletické soutěže pro děti z 1. stupně ZŠ. Na děti kromě velkého atletického stadionu čekalo také sychravé aprílové počasí, když soutěž začínala za velkého větru a teploty 7°C a končila už s jasnější oblohou a příjemnější teplotou. Počasí se dost pravděpodobně podepsalo na počtu zúčastněných škol, v minulých ročnících se této pěkné atletické soutěže účastnilo více než 6 škol z celého okresu Liberec. Kvantitu soutěžících ale rozhodně nahrazovala kvalita, když i mezi prvostupňovými sportovci byly k vidění moc hezké výkony.

Do pořadí škol se započítávaly štafety na 8x100 m a 8x200 m dětí z 1.-3. tříd a dětí ze 4.-5- tříd. Dále se soutěžilo v doplňkových disciplínách, skoku dalekém a hodu medicinbalem. A jak to celé dopadlo? Jako obvykle v této soutěži zvítězila ZŠ Dobiášova, naše ZŠ skončila v pořadí škol na 5. místě, čímž jsme si oproti loňsku o 1 místo pohoršili. Někteří naši sportovci ale excelovali svými individuálními výkony, což vedlo k získání 2 zlatých medailí z 8 možných v doplňkových atletických disciplínách. Zuzka Kuklová zvítězila ve skoku dalekém mezi dívkami z 1.-3. tříd a Péťa Vašíček předvedl nejdelší hod medicinbalem z chlapců z 1.-3. tříd.