Jste zde

Zpátky na začátek

Návštěva ZOO v zimním období

 

Na druhý projektový den 12. 12. 2019 si 2. A zvolila Dobrodružství z poznání, které zažívala za chladnějšího počasí v naší nejstarší zoo v ČR. Cílem bylo poznat chované druhy zvířat a jejich zvláštnosti. Velmi poutavým projevem se smyslem pro vtip nás po celou dobu provázel Ing. Leoš Havle, oplývá spoustou znalostí o zvířatech.

Dozvěděli jsme se, že v zoo můžeme pozorovat na 160 druhů zvířat. K nezajímavějším patří i v tomto zimním období paviáni, malá lvíčata lva berberského, panda červená, sobi lesní, krajty, největší druhy evropských sov, bílí tygři indičtí. Ohřáli jsme se v pavilónu u Baly a Rání, slonů indických. Nahlédli jsme do jejich jídelníčku, každý den pro ně ošetřovatelé nachystají 30 kg sena, 10 kg slámy i ovoce a zeleniny, 2 kg otrub a 0,5 kg granulí.

V každém ročním období stojí zato poznávat život těchto pozoruhodných zvířat. A i my se budeme těšit na probouzející se zoo

na jaře.

 

Mgr. Irena Fleglová