Nejnovější aktuality

Základní škola Liberec, Aloisina výšina 642, příspěvková organizace
OZNÁMENÍ O ŘEDITELSKÉM VOLNU
Ve dnech:      16. – 20. prosince 2019

Důvod vyhlášení ředitelského volna:

10. 11. 2019

VÝTVARNÉ A FOTOGRAFICKÉ SOUTĚŽE 2019/20

VÝSLEDKY soutěží:

V celostátní výtvarné soutěži " /NE/ BEZPEČNÝ SVĚT CHEMIE " se žákyně  ANTONIE ŠEBKOVÁ umístila na 2. místě. / z 68 škol 251 žáků /

22.5.2019 převzala ocenění  v POSLANECKÉ SNĚMOVNĚ v rámci národní konference " Bezpečnost a ochrana zdraví ve školství ČR "

Listopadové VV a FOTOGRAFICKÉ SOUTĚŽE:

1/ Celostátní výtvarná soutěž - " ANIMAG 2019/20 ", uzávěrka soutěže 31.3.2019

4. 11. 2019

1. listopadu proběhla již tradiční akce připomínající tradice anglicky mluvících zemín -Halloweenská strašidelná chodba pro všechny žáky 1. stupně. Učitelky angličtiny ve spolupráci se žáky 9.B a 8.A uspořádali pro děti strašidelné dopoledne, jehož vyvrcholením byla procházka opravdu strašidelnou chodbou kolem svítících dýní, pod visícími pavouky, za doprovodu podivných zvuků.

Děkujeme tímto všem žákům, kteří nám s akcí pomohl,i a také všem dětem, které se zúčastnily.

Angličtinářky

3. 11. 2019

První projektový den 24. října 2019 prožili žáci 2. A v Dolánkách u Turnova v Domě přírody. V rámci celoročního projektu "Putování mezi stromy za vílami a skřítky" se zúčastnili výukového programu "Ze života stromů". Pomocí aktivit a her se učili rozlišovat jednotlivé druhy stromů vyskytujících se v Českém ráji. Zjišťovali, kde jednotlivé druhy rostou a jaké plody, kůru, listy (jehličí) mají. Prohlédli si stálou interaktivní expozici a na chvíli se ocitli v ráji přírody. Nechyběla ani podzimní barevná vycházka s poznáváním u řeky Jizery.

30. 10. 2019

V pátek 25.10.2019 jsme měli možnost v rámci projektu Zapomenutá řemesla se seznámit s prací uměleckého kováře a rasturátora. Kovářství je nejstarším řemeslným oborem, ze kterého postupně vzniklo zlatnictví, puškařství, zámečnictví a další. Celá beseda začala zkouškou našeho talentu - měli jsme za úkol bez použití pravítka či jiné pomůcky spojit rovnými čarami 3 libovolné body na papíře. Někteří si s tím lámali hlavu, zkoušeli různé způsoby, ale nakonec nám to p. Lejsek prozradil. Řekl nám také, že pro toto řemeslo je potřeba mít představivost, šikovnost a umět přemýšlet.

27. 10. 2019

Ve středu 23.10. proběhl první projektový den. Někteří se věnovali svým projektům ve škole, jiní vyrazili do terénu. A tak jsme např. sledovali, jak se mění příroda na podzim, připomněli jsme si založení ČSR, poznávali jsme Liberecký kraj a město Liberec, seznámili jsme se s regionálními pověstmi, navštívili jsme galerii, stali jsme se alchymisty v době Rudolfa II. a absolvovali jsme mnoho dalších zajímavých aktivit.

15. 11. 2019

Ve čtvrtek 14.11. jsme v rámci odpolední výuky regionálních dějin navštívili libereckou radnici. Měli jsme zde zajištěnou komentovanou prohlídku o natáčení filmů v radnici, ale nejen v ní. Paní průvodkyně, která filmovou kancelář založila, nám prostřednictvím fotografií a videí ukázala, jak filmaři proměňují interiéry radnice. Vysvětlila, jak probíhají všechny přípravy, jak se vyrábí kulisy, co všechno je potřeba zařídit a samozřejmě zmínila i některé zážitky ze zákulisí.

15. 11. 2019

Žáci 5. ročníků si pomocí audiovizuální projekce v Planetáriu v liberecké iQLANDII osvojili vznik Sluneční soustavy a planet, velikosti planet a hvězd, představu vzdáleností ve vesmíru, pohyb hvězd po obloze, základní orientaci na noční obloze, souhvězdí, globální oteplování a přírodní procesy na Zemi.

Délka programu byla 60 minut. Program je hrazen ze vzdělávacích modulů (více na: https://iqlandia.cz/pro-skoly/jsem-ucitel/vzdelavaci-projekty/magistratn...).

19.11.2019 v 16,30 hodin

14. 11. 2019

Informační schůzka pro rodiče přihlášených dětí se zástupci CK Kristof se koná ve středu 27.11. 2019 od 16:30 hodin v jídelně školy.

V příloze otevřete Jazykový kurz v Yorku: program