Nejnovější aktuality

11. 1. 2019

Od ledna 2019 dochází ke změně skladovacího místa pro sběr papíru. Prostor bude vyhrazen u tělocvičny ZŠ (zadní vchod, parkoviště). Termín viz Kalendář akcí.

M Michalová

8. 1. 2019

VÝTVARNÉ A FOTOGRAFICKÉ SOUTĚŽE 2018/19

1/ Celostátní výtvarná soutěž - " AUTOMOBIL SNŮ 2019", uzávěrka soutěže 28.2.2019

www.toyota.cz

2/ Celostátní technická soutěž - " BATERKOŽROUT ", uzávěrka soutěže 31.1.2019

www.recyklohrani.cz

3/ Celostátní výtvarná soutěž - " PŘÍRODA KOLEM NÁS ", uzávěrka soutěže 31.1.2019

www.nppodyji.cz

2. 1. 2019

18.12. 2018 v rámci vánočních svátků navštívili žáci třídy 7.B seniory ve Vratislavicích. Potěšili je písničkami, koledami, přednesem, cukrovím. A nejen to, společně si popovídali a vyměnili drobné dárky. Také pozvali jednoho z klientů domova k nám do školy. Setkání bude realizováno během ledna 2019.

Ze společného setkání si můžete prohlédnout dvě dokumentární fotografie.

20. 12. 2018

Vánoce jsou již za dveřmi, a tak jsme se společně vypravili za vánoční atmosférou do Kryštofova Údolí. Jako správní výletníci jsme nasedli do vlaku a nezalekli jsme se ani opravdového zimního počasí. Prohlédli jsme si místní kostelík zasvěcený sv. Kryštofovi, Jírův dřevěný Betlém a místní raritu - orloj pana Chaloupky. Po prohlídce venkovního Betlému jsme navštívili zdejší muzeum - Dům Betlémů.  Asi nejvíce děti zaujal mechanický Betlém, ale také celá řada historických hraček a panenek. Výlet se nám moc vydařil a my se již těšíme na zítřejší vánoční besídku spojenou s nadělováním dárečků.

7. 12. 2018

V úterý 4. prosince 2018 se pěvecký sbor Výšinka zúčastnil svého prvního koncertu v tomto školním roce. Událost s názvem English Christmas Concert II "Ve světle svíček" se těšila velkému zájmu ze strany veřejnosti a přilákala do kostela svatého Antonína Velikého spoustu diváků.

6. 12. 2018

Dne 5. 12. 2018 se konala matematická soutěž na ZŠ v Českém Dubu - Matematický Dubák.

26. 11. 2018

Ve čtvrtek 15. 11. proběhlo školní kolo Olympiády v českém jazyce, kterého se zúčastnilo 18 žáků 8. a 9. ročníků.

Vítězkou se stala Tereza Baťková z 9. A, na 2. místě skončily shodným počtem bodů Tereza Chroustová z 8. B a Veronika Vodičková z 9. A, 3. místo obsadila Anna Vencelidesová z 9. A.

Všem děkujeme za účast a Tereze  a Veronice budeme držet palce v okresním kole.

23. 11. 2018

Ve středu 21.11.2018 proběhlo školní kolo dějepisné olympiády. Do soutěže se přihlásilo celkem 15 žáků. Zadání letošního ročníku znělo "Za poznáním, za obchodem i za prací aneb Čechy jako tepny civilizace" a nejlépe si s ním poradil žák 8.A Alex Urban. Druhé místo obsadila Kristýna Šťastná z 8.B a na třetím místě se umístila Tereza Chroustová z 8.B.

Vítězi gratulujeme a přejeme mu hodně štěstí v okresním kole, které se uskuteční 16.1.2019.

21. 11. 2018

V listopadovém kole sběru papíru nebyly dodrženy termíny pro sběr . Papír byl před školou mimo dobu umístění kontejneru. Od ledna proto zavedeme nový systém sběru. Pro skladování a odvoz papíru bude vyhrazen prostor u tělocvičny po příjezdové cestě kolem školního hřiště. Podrobné informace k průběhu lednového sběru papíru budou s předtihem oznámeny na stránkách školy,  případně prostřednictvím třídních učitelů.

Děkujeme za spolupráci.

garant sběru papíru M.Michalová