Nadcházející akce

6. 12. 2018

Dne 5. 12. 2018 se konala matematická soutěž na ZŠ v Českém Dubu - Matematický Dubák.

23. 11. 2018

Ve středu 21.11.2018 proběhlo školní kolo dějepisné olympiády. Do soutěže se přihlásilo celkem 15 žáků. Zadání letošního ročníku znělo "Za poznáním, za obchodem i za prací aneb Čechy jako tepny civilizace" a nejlépe si s ním poradil žák 8.A Alex Urban. Druhé místo obsadila Kristýna Šťastná z 8.B a na třetím místě se umístila Tereza Chroustová z 8.B.

Vítězi gratulujeme a přejeme mu hodně štěstí v okresním kole, které se uskuteční 16.1.2019.

3. 11. 2018

V sobotu 3. listopadu 2018 proběhla na naší škole oblíbená akce pro budoucí školáky a jejich rodiče ŠKOLA HRAVĚ.

2. 11. 2018

Víte, kdo bloudí kostelem sv. Kříže v podobě černého psa a straší. Tak to je duch Christiana Platze z Ehrentalu, jednoho z nejznámějších přízraků Liberce. O něm a o dalších strašidlech se dozvěděli mnoho zajímavého žáci 6.C od pana Marka Řeháčka, kterého jsme si pozvali v tomto dušičkovém čase na besedu. Žákům ukázal fotografie míst, která jsou s tajemnými bytostmi spjata, například Šibeniční vrch, skálu Bručoun a Krejčík a doplnil je vyprávěním, které se k nim váže.

Aktuálně ve třídách

7. 12. 2018

V úterý 4. prosince 2018 se pěvecký sbor Výšinka zúčastnil svého prvního koncertu v tomto školním roce. Událost s názvem English Christmas Concert II "Ve světle svíček" se těšila velkému zájmu ze strany veřejnosti a přilákala do kostela svatého Antonína Velikého spoustu diváků.

26. 11. 2018

Ve čtvrtek 15. 11. proběhlo školní kolo Olympiády v českém jazyce, kterého se zúčastnilo 18 žáků 8. a 9. ročníků.

Vítězkou se stala Tereza Baťková z 9. A, na 2. místě skončily shodným počtem bodů Tereza Chroustová z 8. B a Veronika Vodičková z 9. A, 3. místo obsadila Anna Vencelidesová z 9. A.

Všem děkujeme za účast a Tereze  a Veronice budeme držet palce v okresním kole.

21. 11. 2018

V listopadovém kole sběru papíru nebyly dodrženy termíny pro sběr . Papír byl před školou mimo dobu umístění kontejneru. Od ledna proto zavedeme nový systém sběru. Pro skladování a odvoz papíru bude vyhrazen prostor u tělocvičny po příjezdové cestě kolem školního hřiště. Podrobné informace k průběhu lednového sběru papíru budou s předtihem oznámeny na stránkách školy,  případně prostřednictvím třídních učitelů.

Děkujeme za spolupráci.

garant sběru papíru M.Michalová

12. 11. 2018

VÝTVARNÉ A FOTOGRAFICKÉ SOUTĚŽE 2018/19

1/ Celostátní výtvarná soutěž - " KOMIKS - vyprávění pamětníka 2. sv. války", uzávěrka soutěže 14.1.2019

www.malach-centrum.cz

2/ Celostátní technická soutěž - " BATERKOŽROUT ", uzávěrka soutěže 31.1.2019

www.recyklohrani.cz

8. 11. 2018

7. listopadu 2018 navštívili žáci a žákyně 7.A a 8.B  v doprovodu svých třídních učitelek večerní představení hry Zamilovaný Shakespeare v Divadle FXŠaldy. Příběh ze života světoznámého dramatika děti velmi zaujal.  Kombinací

klasické divadelní hry a moderních dramatických postupů jim nenásilně osvětlil možné okolnosti vzniku tragédie Romeo a Julie. Podobnou návštěvu večerního představení budeme určitě opakovat.

6. 11. 2018

Tak jako každý rok i letos jsme vyrazili do Krajské vědecké knihovny Liberec, tentokrát na program o českých příjmeních. A opět jsme se dozvěděli spoustu zajímavých informací. Například která příjmení se vyskytují nejčastěji (vede samozřejmě Novák), která jsou nejkratší, která naopak nejdelší či  neobvyklá, zvláštní. Nejzábavnější byla samozřejmě část, ve které jsme pátrali po původu svých příjmení. I tady jsme byli mnozí dost překvapeni.

Přihlásit se k odběru Zdroj pro titulní stránku