Nadcházející akce

3. 11. 2018

V sobotu 3. listopadu 2018 proběhla na naší škole oblíbená akce pro budoucí školáky a jejich rodiče ŠKOLA HRAVĚ.

2. 11. 2018

Víte, kdo bloudí kostelem sv. Kříže v podobě černého psa a straší. Tak to je duch Christiana Platze z Ehrentalu, jednoho z nejznámějších přízraků Liberce. O něm a o dalších strašidlech se dozvěděli mnoho zajímavého žáci 6.C od pana Marka Řeháčka, kterého jsme si pozvali v tomto dušičkovém čase na besedu. Žákům ukázal fotografie míst, která jsou s tajemnými bytostmi spjata, například Šibeniční vrch, skálu Bručoun a Krejčík a doplnil je vyprávěním, které se k nim váže.

31. 10. 2018

Od 1.listopadu 2018 se z důvodu zimní přestávky uzavírá pro veřejnost provoz školního hřiště a školní zahrady. V případě příznivých povětrnostních podmínek budou oba prostory otevřeny pro veřejnost od 1. dubna 2019 (viz provozní řád školního hřiště).

21. 10. 2018

Bude rok 2018 také něčím výjimečný? Taková otázka možná napadla některé žáky 9. a 8. ročníků po přednášce, kterou 19.10.2018 uspořádala naše základní škola ve spolupráci s KVK Liberec. Tématu osudových osmiček se nejprve ujal pan V. Kříček, který hovořil o významných osmičkových letech 20. století. Roky 1968, 1948 a 1938 znamenaly pro náš stát vždy nějakou tragedii. Své vystoupení zakončil rokem 1918, který je hodnocen jako pozitivní milník, protože vznikla Československá republika.

Aktuálně ve třídách

12. 11. 2018

VÝTVARNÉ A FOTOGRAFICKÉ SOUTĚŽE 2018/19

1/ Celostátní výtvarná soutěž - " KOMIKS - vyprávění pamětníka 2. sv. války", uzávěrka soutěže 14.1.2019

www.malach-centrum.cz

2/ Celostátní technická soutěž - " BATERKOŽROUT ", uzávěrka soutěže 31.1.2019

www.recyklohrani.cz

8. 11. 2018

7. listopadu 2018 navštívili žáci a žákyně 7.A a 8.B  v doprovodu svých třídních učitelek večerní představení hry Zamilovaný Shakespeare v Divadle FXŠaldy. Příběh ze života světoznámého dramatika děti velmi zaujal.  Kombinací

klasické divadelní hry a moderních dramatických postupů jim nenásilně osvětlil možné okolnosti vzniku tragédie Romeo a Julie. Podobnou návštěvu večerního představení budeme určitě opakovat.

6. 11. 2018

Tak jako každý rok i letos jsme vyrazili do Krajské vědecké knihovny Liberec, tentokrát na program o českých příjmeních. A opět jsme se dozvěděli spoustu zajímavých informací. Například která příjmení se vyskytují nejčastěji (vede samozřejmě Novák), která jsou nejkratší, která naopak nejdelší či  neobvyklá, zvláštní. Nejzábavnější byla samozřejmě část, ve které jsme pátrali po původu svých příjmení. I tady jsme byli mnozí dost překvapeni.

25. 10. 2018

Dnešní projektový den jsme využili k procvičení anglické slovní zásoby na téma jídlo a jeho příprava. Zároveň jsme se přesvědčili, že tradiční recepty Anglie jsou jednoduché i chutné.

Reportážní foto:

6. 10. 2018

V autobuse, kterým pojedeme, je lokátor. Přístup platí od soboty 6.10. od 12:30 a skončí v pátek 12.10. odpoledne v 15:30. Na lokátoru je možné vidět jak trasu, tak aktuální polohu autobusu a když si rozkliknete zelený čtverec, tak tam budou ještě další údaje (aktuální rychlost, počet ujetých km, datum a čas pořízení dat). Funguje bez hesla, můžete se kdykoli podívat, kde se autobus nachází. Jedná se zatím o testovací verzi, omluvte případné výpadky.

27. 9. 2018

6. listopadu 2018 - Výjezd do Německa (Biosférická rezervace hornolužických vřesovišť a rybníků) - UNESCO. Přeshraniční projekt "HOMO ET REGIO" (Člověk a krajina)

Přihlásit se k odběru Zdroj pro titulní stránku